New Europe
Az uniós ügyekkel foglalkozó hetilap május 28.–június 3-i száma az Amnesty sötét képet fest Magyarországról című cikkében arról ír, hogy a londoni emberjogi szervezet elmarasztalta a magyar kormányt a romaellenes diszkrimináció és a házastársi erőszakot megfékező törvény meghozatala miatt.
THE JERUSALEM POST
Dan Gillerman, Izrael ENSZ-nagykövetének a Biztonsági Tanácsban elhangzott beszéde szerint a III. világháború már megkezdődött, és egyben sürgette a II. világháborús szövetségeseket, hogy vegyék fel a küzdelmet az Irán, a Szíria, a Hamász és a Hezbollah által alkotott „terrortengely” ellen – írja a jeruzsálemi angol nyelvű napilap. Szíria nagykövete azzal felelt, hogy Izrael készíti elő a harmadik világháborút. Ahmed Alhariri kijelentette: „mindenki tudja: a térségben a terrorizmus forrása az, hogy Izrael folyamatosan megszállva tart arab területeket és a palesztinokat országukból elüldözi… Folyamatosan agressziót követ el az arabok ellen és megtagadja emberi jogaikat.” A szíriai nagykövet hozzátette, hogy az Egyesült Nemzetek alapokmánya értelmében jogos a megszállók elleni küzdelem, ami nem terrorizmus. „Azok, akik e tényekkel nincsenek tisztában, netán analfabéták, és ha még szövegeket sem képesek elolvasni, akkor talán nem kellene itt ülniük az Egyesült Nemzetekben.” Ahmad Szadegi, Irán ENSZ-nagykövete pedig kijelentette, hogy „Izraelt háborús bűnösök vezetik” és követelte, hogy Tel-Aviv nyissa meg nukleáris létesítményeit a nemzetközi ellenőrök előtt.
THE WALL STREET JOURNAL
Az amerikai pénzügyi körök lapja szerint Romániában, Európában példátlan legitimitást élveznek az antiszemita pártok és politikusok. A cikk szerzője, Radu Ioanid szerint olyan hangok is hallatszanak Romániában, hogy az országban az antiszemitizmus forrásai az ott működő izraeli cégek és alkalmazottaik.
Die Presse
Egyre több kábítószer érkezik a Balkánon keresztül az Európai Unió területére az ENSZ adatai szerint. Az MTI által idézett osztrák napilap emlékeztetett az ENSZ-nek a kábítószer-csempészettel foglalkozó 2005-ös jelentésére, amely szerint például ma már az unió területére kerülő heroin 61 százaléka érkezik a délkelet-európai országok területén keresztül, míg néhány évvel ezelőtt „csak” a 40 százaléka. A konzervatív napilap beszámolt arról, hogy az osztrák fővárosban a kábítószer-csempészet elleni küzdelem jobb összehangolásáról tartanak tanácskozást péntekig az EU, a balkáni országok, valamint az Egyesült Államok és Oroszország képviselői. A szakértők szerint kétoldalú alapon már kiváló együttműködési eredményeket tudnak felmutatni, multinacionális szinten azonban nem mindig.

Elkezdődött az ÁGOTA Országos Gyermekvédelmi Szabadegyetem és Konferencia