Zeit-Fragen
A konzervatív svájci hetilap – amely cikkeinek mintegy háromnegyede az izraeli–libanoni konfliktussal foglalkozik – egy amerikai atomfizikus cikkét is közli, aki szerint az izraeli–amerikai politika nemzetközi nukleáris konfliktushoz vezethet, amelynek eredményeként hárommilliárd évnyi kísérlet után megszűnhet az élet a földön. A cikk az atomfegyverekkel nem rendelkező Iránt e tekintetben teljesen veszélytelennek tartja, és azt a széles körben terjesztett véleményt is kétségbe vonja, hogy Irán a Hezbollah támogatásával kívánja elterelni a figyelmet a saját atomprogramjáról. Hiszen, olvasható, ha a teheráni kormánynak valóban ez lenne a szándéka, akkor csöndben dolgozna atomprogramján, nem pedig tele szájjal támadná Izraelt, Amerika első számú szövetségesét. A lap foglalkozik azzal is, hogy az izraeli légierő készen áll arra: az Egyesült Államoktól kapott GBU–28 jelzésű bombákat dobjon le Libanonra. Ezek lézervezérlésű, a földfelszín alá behatoló bombák, amelyeket dúsított uránt tartalmazó robbanótöltetekkel láttak el. E töltetek nemcsak rákkeltők, hanem pusztító hatással vannak az egészségre és a génállományra. Az izraeli hadsereg Libanon elleni hadjáratában – olvasható egy másik elemzésben – a hadviselésre vonatkozó genfi egyezmény számos pontját sérti meg. Az írás tételesen felsorolja ezeket a jogsértéseket, amelyek között szerepel azon követelmény is, hogy amennyiben kétely merül fel, vajon a célpont katonai vagy polgári, akkor a célpontot polgárinak kell tekinteni. A genfi egyezmény 56. cikkelye például megtiltja, hogy hidakat és egyéb létesítményeket támadjanak. Izrael megsérti a kulturális emlékművek és imahelyek védelmére vonatkozó hágai egyezményt is, tekintettel arra, hogy mecseteket, templomokat és emlékműveket bombázott Türoszban, Rasaijában és a Baalbek-völgyben.
skynet
Belgium legnagyobb internetszolgáltatója hírportálján közli azt, hogy az Európai Parlament – Josep Borell elnök által összehívott – ülésén Avril Doyle képviselő kijelentette: „A katonai eszközök sohasem vezetnek tartós helyzetrendezéshez a Közel-Keleten, hanem növelik a térségben élő fundamentalisták támogatottságát, és még inkább radikalizálják a társadalomtól elidegenedett embereket.” A képviselő aszszony hozzátette, hogy Izrael libanoni bombázásai következtében világszerte gyors ütemben veszíti el támogatóit.
The New York Times
Függetlenül jobb- vagy baloldaliságától, a megkérdezett izraeliek annak ellenére támogatják a Libanon elleni háborút, hogy az egyre rosszabbul „megy” Izrael számára, írja az amerikai lap, amelyik ugyanakkor ismerteti a Haarec című izraeli lap karikatúráját, amelyen egy kávéházi teraszon üldögélő kopasz, lófarkas békeaktivista azt mondja: „A háború addig nem ér véget, ameddig Bejrútot le nem töröljük a térképről.”

Szívszorító, ahogy a szegedi sztársebész az utcán segít a rászorulóknak