Economist.com
A vezető globális brit hetilapnak a feltörekvő piacokról készített, az előfizetőknek hozzáférhető, bővített táblázatos adataiból az egy évvel korábbihoz képest az alábbi gazdasági növekedési százalékok találhatóak (zárójelben a GDP növekedése százalékban): Magyarország (3,6), Lettország (13,5), Észtország (11,7), Litvánia (7,7), Szlovákia (6,2), Szlovénia (5,1), Lengyelország (5,2), Csehország (7,4), Kína (11,3), India (9,3), Szingapúr (8,1), Argentína (8,6), Venezuela (9,2).
The New York Times
Az amerikai külügyminisztérium vizsgálatot indít, hogy az izraeliek által Libanonban bevetett kazettás bombák megsértették-e az Egyesült Államokkal kötött megállapodásokat, amelyek korlátozzák az ilyen fegyverek használatát – írja a vezető amerikai lap, majd hozzáteszi, noha a vizsgálat minden bizonnyal nem vezet semmilyen szankciókhoz Izrael ellen, de az araboknak a Washingtonnal szemben felindultságát igyekszik csökkenteni.
Z Communications
Annak ellenére, hogy számos egymást erősítő tényező közbejátszott Libanon legutóbbi, amerikai–izraeli inváziójában – írja Noam Chomsky, a világhírű nyelvész és politikai aktivista a baloldali hírportálon, annak közvetlen oka – csakúgy, mint a korábbi négy invázió esetében – az izraeli– palesztin konfliktus volt. Egyszerű szemfényvesztés az a nyugati propaganda, hogy két izraeli katona elfogása vezetett Libanon lerohanásához és lebombázásához, hiszen az Izraeliek éveken át polgárokat rabolt el – ami nagyobb bűn katonák foglyul ejtésénél – és senki sem javasolta, hogy ezért a zsidó államot le kell rohanni és el kell pusztítani. Az egész háború lényegét Tuküdidész szavaival lehet visszaadni: a hatalmasok azt tehetik, amit akarnak, a gyengéknek pedig úgy kell szenvedniük, ahogyan tudnak.
BBC Home
Az Európai Unió külügyminiszterei rendkívüli ülést tartanak Brüsszelben Kofi Annan, az ENSZ főtitkárának részvételével, hogy megerősítsék a libanoni békefenntartó erőket – jelenti a brit közszolgálati adó honlapja. Franciaország – Jacques Chirac államfő tegnapelőtti bejelentése nyomán – eddig kettőezer katona részvételét ígérte és azt, hogy irányítja az ENSZ-erőket. A BBC szerint abban reménykednek, hogy az uniós tagállamok 15 ezer katonát küldenek összesen Dél-Libanonba. A csapatküldési erőfeszítéseket bonyolítja Tel-Aviv ellenkezése, hogy számos olyan mozlim ország küldjön katonákat, amelyeknek nincsenek diplomáciai kapcsolatai Izraellel. Olaszország 3000 katonát ígért. Angela Merkel német kancellár viszont elutasította, hogy Németország harci alakulatokat küldjön.

Megrázó képek kerültek elő az M5-ös autópályán történt brutális balesetről