Napi sajtószemle

2006. 10. 31. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

EuropeanVoice.com
A lemeztelenített magyar történelem a téren címmel Edward Lucas, a globális brit hetilap, az Economist közép- és kelet-európai tudósítója azt írja az EU köreiben nagy befolyású hetilapban, hogy árnyalni kell azt az általánosan elterjedt nézetet, amely szerint „a Gyurcsány-kormány – amelynek legtöbb tagja volt kommunista – a kollaboráló szovjet rezsim közvetlen leszármazottja, akik a hatalmukat vagyonná, majd a vagyonukat ismét hatalommá alakították; elpusztították az országot és elárulták a demokráciát”. A szerző szerint mindez sokkal bonyolultabb, hiszen a forradalom kivégzett miniszterelnöke, Nagy Imre is kommunista volt. „Ha magyar lennék, nehéz lenne dönteni, vajon kit válasszak: a bent ülő szélhámosokat vagy a kinn lévő gyagyásokat és huligánokat.” A szerző csak azt nem érti, hogy a rendőrség miért nem zavarta el az antiszemita könyveket árusítókat, adja meg „árnyalt” válaszát Lucas.


The New York Times
A vezető amerikai lap szerkesztőségi vezércikkében elítéli, hogy a nicaraguai törvényhozás 52:0 arányban elfogadta az abortusz bűncselekménnyé tételét.


*
Az afganisztáni hírügynökség idézi a Pandzsvaje faluból való Hadzsi Nik Mohammadet, aki a következőt jelentette ki: „A tálibokhoz akarok csatlakozni, mert a tálibok csak két embert öltek meg a falumból, míg a koalíciós erők egyetlen napon hatvanhármat. Akkor most mondják meg nekem, hogy ki a valóságos ellenség: a tálibok vagy az idegen csapatok?”


Information Clearing House
A népszerű amerikai honlap cikke felteszi a kérdést: vajon miért hallgat a világ, amikor „a fasiszták csatlakoztak az izraeli kormányhoz”? A szerző ismerteti Avigdor Liberman, a koalícióhoz csatlakozott párt vezetőjének néhány kijelentését, egyebek között azt, hogy „az izraeli megszálló hatóságok palesztin foglyaikat fojtsák bele a Holt-tengerbe,” amelyhez autóbuszokat ajánlott fel. A pártelnök kijelentette még: ha ellentét van a demokrácia és a cionista érdekek között, akkor az utóbbiak fontosabbak.


Economist.com
A globális brit hetilap 56. oldalán e kérdésről írt cikkében Liberman egy másik mondását idézi, amely szerint a Palesztin Hatóság teljes infrastruktúráját el kellene pusztítani, és szétbombázni az egyiptomi aszszuáni gátat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.