ASIA TIMES
Az összázsiai lapban megjelent kétrészes, tanulmánynak beillő cikkben ismerteti Victor N. Corpus, a Fülöp-szigeteki haderő nyugállományú dandártábornoka azt, hogy miért lenne végzetes az Egyesült Államokra nézve, ha háborúba keveredne Kínával. Egy interkontinális rakétával, tengeralattjáróról indított ballisztikus rakétával vagy keringő műholdról indított és a nebraskai Omaha fölött mintegy 400 kilométerrel fölrobbantott egy megatonnás atomtöltet egy másodpercnél rövidebb idő alatt az Egyesült Államok egész területét elektromágneses impulzussal megbénítaná és elpusztítaná az összes villamosvezetéket, használhatatlanná tenné a számítógépeket és a mikrocsippel működő hasonló elektronikus eszközöket. Kína elpusztítaná az amerikai repülőgép-hordozó anyahajókat és hatalmas számú nanoszatellitával lőnék ki az összes amerikai műholdat. De ha ez sem lenne elég, beindulnának a kínai hadsereg hackerei, a kibernetikai harcosok. E mellett leállítanák az Egyesült Államok olajimportját Irán közreműködésével, amely a tengerfenékről rakéta segítségével felemelkedő hajóaknák tömegeivel rendelkezik. Majd a kínai nemzeti bank átállítaná a világ legnagyobb valutatartalékát dollárról euróra, amelynek következtében a világ nagy bankjai a saját pénzük miatti aggodalmukban követnék a dollár összeomlása érdekében hozott pekingi döntést. Noha nem foglalkoznak vele, de Kína és Oroszország közeledése a modern idők egyik legnagyobb, világrengető eseményeinek egyike, ami azt jelenti, Moszkva Peking mellett állna egy ilyen háborúban, csakúgy, mint Irán. Amerikában – írja Corpus –, egyes neokonzervatívok (az amerikai–izraeli politikai vonal feltétlen követői) vannak olyan őrültek, hogy azt hiszik: egy nukleáris háború megnyerhető. Az ilyen gondolkodás bolygónk végét jelentené.
DIE ZEIT
A német balliberális értelmiség vezető hetilapja ismerteti azt az Atlanti-óceán mindkét partján egyre nagyobb vihart kavaró botrányt, amelyet az váltott ki, hogy Tony Judt amerikai történész meghívását a New York-i lengyel konzulátus amerikai zsidó lobbik nyomására lemondta. A meg nem tartott előadás címe Az Izrael-lobbi és az amerikai külpolitika volt. Most a New York Review of Booksban, a balliberális amerikai értelmiség vezető, kéthetente megjelenő lapjában több mint száz, prominens amerikai és európai értelmiségi tiltakozik a megfélemlítés légköre ellen, ami egy demokrácia alapelveivel összeegyeztethetetlen.
Independent
Az angol adását november 17-én indító összarab televíziós állomás első vendége Tony Blair brit miniszterelnök lesz, akit a katari tévéhez szegődött Sir David Frost kérdez majd – írja a független brit lap.
Összeverték a románok, mert magyar - videó