Kizárólag sportlétesítmény céljára hasznosítható az a Margitszigeten található BM-tenisztelep, amelyen évtizedekkel ezelőtt a sportág hazai legjobbjai játszottak, és amely most lepusztult állapotban, kihasználatlanul áll. A Fővárosi Közgyűlés mai ülésén dönt, hogy megköti-e az ingyenes tulajdonba adási szerződést a Kincstári Vagyoni Igazgatósággal az 1,2 hektáros területről, amely a nyilvántartás szerint 31,2 millió forintot, az értékbecslés szerint egymilliárdot ér. A tenisztelep építményei műemléki védelem alatt állnak.
Hagyó Miklós MSZP-s főpolgármester-helyettes javaslata szerint a döntést követő birtokbavétel után a fővárosnak gondoskodnia kell a hasznosításról, azonban ez nem terheli a költségvetést. A felvázolt megoldás szerint a felújítás, a működtetés befektetést igényel, amelyet hosszabb távú bérbeadásból vagy úgynevezett PPP-módszerrel, koncesszióba adásból fedeznének.
Bakonyi Tibor (MSZP) fővárosi környezetgazdálkodási, agglomerációs és sporttanácsnok, aki az előző ciklusban illetékes főpolgármester-helyettesként felügyelte a területet, lapunknak elmondta: a közgyűlés még 2005-ben döntött arról, hogy átveszi az államtól a 12 teniszpályából és kiszolgálólétesítményekből álló ingatlant. – Korábban szóba sem került, hogy koncesszióba adnánk az értékes területet, amely iránt érdeklődött a Magyar Teniszszövetség és a Margitszigeten található két nagy szálloda is.
Ajánlataik szerint tízéves bérbevétel mellett nemcsak felújították és működtették volna a létesítményt, hanem a fővárossal egyeztetve tanulásra, versenyzésre is lehetőséget ígértek a budapesti középiskolásoknak, egyetemistáknak. Ezt a koncepciót elfogadta az akkori sportbizottság és a Fővárosi Közgyűlés is – tette hozzá a szocialista tanácsnok, megjegyezve: a hatályos törvények szerint a területet az átvételtől számított 15 éven belül nem lehet értékesíteni, és a bérbeadás ideje is csak eddig tarthat.
Hidas Judit, Hagyó Miklós sajtósa lapunkkal közölte: a hasznosításról később döntenek, az nem tárgya a mai napirendi pontnak, amelyet éppen Bakonyi Tibor 2005 novemberében elfogadott javaslata alapján készítettek. A több mint egy évvel ezelőtti előterjesztés vitatott PPP-s mondata egyébként valóban szó szerint megegyezik a jelenlegivel. György István, a Fidesz fővárosi frakcióvezető-helyettese lapunknak úgy nyilatkozott, hogy az ellenzék a terület átvételét feltétlenül támogatja, viszont a koncessziós hasznosítást, a vállalkozásba adást elvetik.
Orbán Viktor ismét felmosta a padlót a baloldallal