Kinek hozhatnak hasznot a teniszpályák?

Ingyenes tulajdonjog-átruházási szerződéssel tulajdonba venné a Margitsziget nagy múltú, de évek óta kihasználatlan és pusztuló BM-teniszpályáit a Fővárosi Közgyűlés, amely ma dönt az ügyben. Az előterjesztés felveti, hogy a szükséges felújítás és működtetés ne a költségvetést terhelje, inkább adják hosszú távra bérbe vagy koncesszióba egy befektetőnek.

2007. 01. 25. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kizárólag sportlétesítmény céljára hasznosítható az a Margitszigeten található BM-tenisztelep, amelyen évtizedekkel ezelőtt a sportág hazai legjobbjai játszottak, és amely most lepusztult állapotban, kihasználatlanul áll. A Fővárosi Közgyűlés mai ülésén dönt, hogy megköti-e az ingyenes tulajdonba adási szerződést a Kincstári Vagyoni Igazgatósággal az 1,2 hektáros területről, amely a nyilvántartás szerint 31,2 millió forintot, az értékbecslés szerint egymilliárdot ér. A tenisztelep építményei műemléki védelem alatt állnak.
Hagyó Miklós MSZP-s főpolgármester-helyettes javaslata szerint a döntést követő birtokbavétel után a fővárosnak gondoskodnia kell a hasznosításról, azonban ez nem terheli a költségvetést. A felvázolt megoldás szerint a felújítás, a működtetés befektetést igényel, amelyet hosszabb távú bérbeadásból vagy úgynevezett PPP-módszerrel, koncesszióba adásból fedeznének.
Bakonyi Tibor (MSZP) fővárosi környezetgazdálkodási, agglomerációs és sporttanácsnok, aki az előző ciklusban illetékes főpolgármester-helyettesként felügyelte a területet, lapunknak elmondta: a közgyűlés még 2005-ben döntött arról, hogy átveszi az államtól a 12 teniszpályából és kiszolgálólétesítményekből álló ingatlant. – Korábban szóba sem került, hogy koncesszióba adnánk az értékes területet, amely iránt érdeklődött a Magyar Teniszszövetség és a Margitszigeten található két nagy szálloda is.
Ajánlataik szerint tízéves bérbevétel mellett nemcsak felújították és működtették volna a létesítményt, hanem a fővárossal egyeztetve tanulásra, versenyzésre is lehetőséget ígértek a budapesti középiskolásoknak, egyetemistáknak. Ezt a koncepciót elfogadta az akkori sportbizottság és a Fővárosi Közgyűlés is – tette hozzá a szocialista tanácsnok, megjegyezve: a hatályos törvények szerint a területet az átvételtől számított 15 éven belül nem lehet értékesíteni, és a bérbeadás ideje is csak eddig tarthat.
Hidas Judit, Hagyó Miklós sajtósa lapunkkal közölte: a hasznosításról később döntenek, az nem tárgya a mai napirendi pontnak, amelyet éppen Bakonyi Tibor 2005 novemberében elfogadott javaslata alapján készítettek. A több mint egy évvel ezelőtti előterjesztés vitatott PPP-s mondata egyébként valóban szó szerint megegyezik a jelenlegivel. György István, a Fidesz fővárosi frakcióvezető-helyettese lapunknak úgy nyilatkozott, hogy az ellenzék a terület átvételét feltétlenül támogatja, viszont a koncessziós hasznosítást, a vállalkozásba adást elvetik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.