A magyarok ugyancsak 29 százaléka azonosul ezzel az állítással. A BBC arra is felhívja a figyelmet, hogy az amerikai közvéleménynek is komoly aggodalmai vannak Washington külügyeivel kapcsolatban. A megkérdezettek – többek között hazánk, az Egyesült Államok, Franciaország, Kína, Lengyelország, Libanon, Nagy-Britannia, Németország, Oroszország és Törökország polgárainak – döntő többsége ellenzi a Guantánamón raboskodó foglyokkal való bánásmódot, illetve a közel-keleti konfliktusokkal, az iráni atomprogrammal és számos más üggyel kapcsolatos amerikai politikát.
*
Az amerikaiak (57 százalék) és a magyarok (70 százalék) többsége helyteleníti az Egyesült Államok Irakkal kapcsolatos politikáját, illetve a globális felmelegedéshez való hozzáállását (54-53 százalék); továbbá mindkét nép úgy látja, a Közel-Keleten állomásozó amerikai hadsereg inkább kiváltója, mintsem megakadályozója a konfliktusoknak (53-58 százalék). Az Egyesült Államok lakosságának 57 százaléka ugyanakkor kedvezőnek nevezi országuk a világra gyakorolt hatását, igaz, ez az arány egy év alatt 6 százalékponttal csökkent.
A BBC nemzetközi felmérésének magyarországi fejezetében az olvasható, hogy hazánk állampolgárainak többsége helyteleníti a Guantánamóban őrzött rabokkal való bánásmódot (69 százalék), elítéli Washington magatartását az Izrael és a libanoni Hezbollah közötti konfliktusban (57 százalék) és az iráni atomprogrammal kapcsolatban (55 százalék).
A közvélemény-kutatás szerint a felmérésbe bevont 25 ország lakosságának 49 százaléka van rossz véleménnyel az Egyesült Államokról, amelynek hírneve Németországban a legrosszabb. Lengyelországban a tavalyi 62 százalékról 38-ra csökkent a pozitívan gondolkodók aránya.
A felmérés kapcsán az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének egyik illetékese lapunknak elmondta: Washington elkötelezett a külpolitikája mellett. Polgár Viktor külügyi szóvivő közölte, nem kíván a felmérésre reagálni.

„A két lány nagyon máshogy éli meg ugyanazt” – Rebeka és Lia egy ritka betegséggel küzd