Hillerék kértek rendőri erőket Illés temetésére

Saját halottjának tekintette Illés Lajos Kossuth-díjas zenészt az oktatási tárca, és ötezer főt, közöttük közjogi méltóságokat várva rendelt kiemelt rendőri biztosítást a február 9-i temetésre – jelentette ki tegnap Petrétei József igazságügy-miniszter az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának meghallgatásán, amelyet az ellenzék kezdeményezett.

2007. 03. 14. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Utólag lehet, hogy túlbiztosítottnak tűnt Illés Lajos temetése, de a rendőrség kifejezetten az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) kérésére vezényelt ki 63 rendőrt, két kisbuszt, egy csapatszállító járművet és egy kamerás autót – mondta az igazságügy-miniszter. Hozzátette: az OKM jelzése szerint a gyászszertartásra közjogi méltóságokat és ötezer embert vártak, ezért a végül mintegy ötszáz gyászolóra 20 biztonsági őr is vigyázott. Mint arról beszámoltunk, sokakat felháborított a rendőrségi erőfitogtatás, és az, hogy a Fiumei úti nemzeti sírkertben megjelent, kegyeletüket lerovó embereket folyamatosan kamerázta a BRFK mikrobusza. Petrétei József közölte, hogy a BRFK törvényesen járt el, ugyanis a rendőrség külön felkérésre bármilyen egyházi, vallási eseményt biztosít. A honvédelmi és rendészeti bizottság tegnapi rendkívüli ülését az ellenzék kezdeményezte, miután a múlt héten napirend előtt felszólaló Soltész Miklós (KDNP) parlamenti képviselő nem kapott kielégítő választ.
Nyitray András, a bizottság fideszes tagja szerint már az megdöbbentő, hogy a magyar zenei életben kiemelkedő szerepet játszó, a politikától magát távol tartó református kántor búcsúztatásán ilyen méltatlan, félelemkeltő légkört teremtett a rendőrség. Több felszólaló az iránt érdeklődött, hogy ezután esküvőkön, keresztelőkön, baráti összejöveteleken is számítani kell-e hatósági demonstrációkra. A felvetéseket az MSZP-s képviselők az ellenzék üldözési mániájának, a rendőrség elleni hecckampánynak nevezték. Mécs Imre – aki később visszavonta kijelentését – előzően a fideszesekre mutatva azt mondta: „Tavaly október 23-án Orbán Viktor vezetésével a szélsőségesek szétverték az ünnepet. Ezért a bandáért kár volt 1956-ot megcsinálni.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.