fff
A Washington melletti alapítvány internetes napilapján James Bovard Mit tanulhat Amerika ismét Magyarországtól? címmel az október 23-án Budapesten történteket elemezve hangsúlyozza, hogy ma az az MSZP van hatalmon Magyarországon, amely közvetlen utódja az országot zsarnoki módon uralt MSZMP-nek. Az MSZP hazugsággal nyerte meg a választásokat. A rendőri brutalitás eredményeként több mint száz ember sérült meg. A rendőrség gumibottal ütött nőket is, és több fejsérülést okozott. Gyurcsány támogatói azt hangsúlyozzák, hogy a parlament bizalmat szavazott neki. Csakhogy az a tény, hogy „minden hájjal megkent politikusok nem álltak ellen a politikai hazugságnak, az nem éppen a kormány egészséges moráljáról kiállított bizonyítvány”.
LA LIBRE
A 74 éves Isihara Sintaro, Tokió Amerika-ellenes, nacionalista kormányzója (főpolgármestere) harmadszor is fölénnyel nyerte meg a választásokat. A kormányzó kertelés nélküli, egyenes beszédével hódította el a győzelméhez szükséges szavazatokat, ugyanakkor megsértette a külföldieket, akiket a bűnözés növekedésével vádolt, olvasható a jobboldali liberális belga lapban.
Herald Tribune
Szingapúrban a miniszterelnök fizetését évi kétmillió dollárra emelték. Bush elnök 440 ezer, Tony Blair brit miniszterelnök 370 ezer dollárt keres. Szingapúrban Li Kuan Jú volt miniszterelnök, a városállam alapítója 1994-ben olyan rendszert dolgozott ki, amelynek értelmében a minisztereknek hat terület (könyvvizsgálat, jog, bank, műszaki szféra, multinacionális vállalatok és helyi ipar) első nyolc csúcsvezetője keresetének 55 százalékát fizetik azért, hogy megfelelő kvalitású emberek legyenek hajlandók kormányszolgálatba állni. Li fia, a jelenlegi miniszterelnök közölte: „Nem akarjuk, hogy a fizetés miatt jöjjenek hozzánk dolgozni, de azt sem akarjuk, hogy a fizetés miatt ne jöjjenek hozzánk dolgozni, vagy távozzanak, miután beálltak dolgozni” – olvasható a globális amerikai lapban.
TIMES ONLINE
Hosszú kritika elemzi a most megjelent Szolzsenyicin-olvasó című, 650 oldalas könyvet a jobboldali brit lapban. Az amerikai neokonzervatívok politikáját támogató lap kifogásolja, hogy a Nobel-díjas író, aki a kommunizmus éveiben éveken át raboskodott a Gulag-világban, most Vlagyimir Putyin tekintélyuralmi rendszerét támogatja, és annak koszorús írója lett. Szolzsenyicin azért támogatja Putyint, mert szerinte ő helyreállítja az erkölcsöt, a vallást és a rendet Oroszországban, nem pedig a Nyugat útján halad. A szerző egyúttal fájlalja, hogy Oroszország, Malajzia és Kína is bebizonyította: a kapitalizmus és a boldogság keresése nem összeegyeztethetlen az autoriter berendezkedéssel és a nacionalizmussal.
A hangfelvételek nyilvánosságra kerülése után káosz alakult ki a Tisza környékén