Panaszkodnak a fapadosok utasai

2007. 06. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyre bővülnek az inerneten azok a fórumok, amelyek a fapados légitársaságok által okozott sérelmeket sorolják. A legtöbb bejegyző a fapadosok panaszkezelési gyakorlatát sérelmezi, de sokan elégedetlenek azzal is, ahogyan a fapadosok a járattörlések miatti kártérítési ügyeket kezelik.
A járattörlést általában elháríthatatlan akadály, vagyis vis maior okozza – tudtuk meg Hegedűs Judittól, a Sky Europe szóvivőjétől.
– Leggyakoribb a sztrájkeset, a rossz időjárási körülmények. Ilyenkor a légitársaságok a 2004-es uniós rendelet alapján járnak el. Eszerint 250–600 eurós kártérítést kell fizetni az utasnak, ha járatát törölték. Gyakrabban viszont inkább késik az indulás, amelynek oka – az utasok szerint – az, hogy nem sikerül elég jegyet eladni a járatra, így nem gazdaságos útnak indítani a gépet. – Két órát meghaladó késés esetén a társaság frissítőt és telefonálási lehetőséget ad az utasoknak, öt óra után vagy visszatéríti a jegyet, vagy díjmentesen másik járatra teszi át azt – mondta Hegedűs Judit.
– Késések a légiirányítás vagy az üzemeltetés fennakadása miatt is lehetnek – tájékoztatott Bathó Gabriella, az easyJet diszkont-légitársaságtól. Ilyenkor az utasok kártérítést vagy ingyentranszfert igényelhetnek, ha a járat több mint egy órát késik. Étel- vagy italjegy a két óránál hosszabb várakozás után jár. – A Wizz Air nem töröl járatokat – közölte Kázmér Natasa kommunikációs igazgató. – Ha mégis sor kerül rá, az utasok indokolt költségein felüli kompenzációt akkor fizetünk, ha a légitársaság okolható a törlésért. A járatpontosság tekintetében egyébként a sort a Sky Europe vezeti (90 százalék), míg az easyJet a második (85 százalék), a Wizz Air a harmadik (80 százalék).
Reklamálni az adott repülőtér pultjainál lehet, vagy fordulhatunk a telefonközponthoz is, az olcsó légicégek magyarországi ügyfélszolgálattal ugyanis nem rendelkeznek. – A SkyEurope call centerében tizenhárom nyelven, magyarul is adnak felvilágosítást – mondta Hegedűs Judit. Működik még egy e-mail cím is, ahonnan azonnali válasz jön, s az easyJet angliai központjában is beszélnek magyarul. A társaság mégis inkább arra bíztatja ügyfeleit, hogy az interneten tájékozódjanak. A Wizz Airnél az ügyfélszolgálatot egy partner-
cég látja el, ott dolgozzák fel az egyszerűbb, rutinszerű reklamációkat is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.