IGN
Az olasz honlap Brüsszelből azt jelenti, hogy az Európai Unióban a foglalkoztatási adatok tekintetében Itáliánál is van rosszabb ország: Magyarország, Málta és Lengyelország.
FT.com
Visszacsapás a globalizációval szemben a gazdag országokban címmel a globális brit lap és a Harris közvélemény-kutató legfrissebb felmérése szerint a gazdag országokon egyre nagyobb az ellenérzés a globalizmussal és a világ legnagyobb vállalatainak vezetőivel szemben. A felmérés eredményei szerint az Egyesült Államok és Európa népének többsége jobban meg akarja adóztatni a gazdagokat, és maximalizálná a nagyvállalati vezetők fizetését azért, hogy megfékezzék azt, amit a válaszadók igazságtalan jutalomnak és a globalizáció negatív hatásainak tekintenek. A gazdag országok polgárai a globalizációt roppant negatív erőnek tartják, és a kormányoktól várnák el, hogy enyhítsék azon csapásokat, amelyek országaikat – szerintük gazdaságaik liberalizációja miatt – érik. A Nagy-Britanniában, Franciaországban, az Egyesült Államokban és Spanyolországban megkérdezettek három az egy arányban azt a véleményüket fejezték ki, hogy a globalizáció negatív hatást gyakorol országukra. Arra a kérdésre is nemmel felelt a megkérdezettek hatalmas többsége, hogy véleményük szerint országukban az embereknek szociális hátterüktől függetlenül egyforma esélyük van-e potenciális képességeik elérésére. Az európaiak még mindig nagymértékben támogatják az Európai Unión belül a szabad verseny elvét, ellentétben azzal, amit Nicolas Sarkozy francia elnök akar, de Franciaországban, Németországban és Spanyolországban a lakosság azt szeretné, ha a politikai vezetők nagyobb szerepet játszanának gazdaságuk irányításában. A londoni lap szerint a felmérés eredményei ijedelemmel töltik el a politikacsinálókat és a nagyvállalati vezetőket. Azt a véleményüket ugyanis, hogy gazdaságaik nyitása a szabad kereskedelem irányába a szegény és a gazdag országokra nézve is jótékony hatással van, nem osztják a gazdag országok polgárai, függetlenül liberális gazdasági hagyományaiktól. „A növekvő egyenlőtlenség témája ma minden országban fontos politikai kérdés, és jelentős helyet foglal el majd a 2008-as amerikai elnökválasztáson” – zárul a cikk.
EUROLANG
A Cymdeithas yr laith Gymraeg (Walesi Nyelv Társasága) radikális érdekcsoport egy fiatal tagját, a húszéves Gwenno Teifit már másodszor börtönözték be a walesi nyelv mellett való kiállásáért – olvasható az európai nyelvekre szakosodott lapban. Az ifjú hölgy bűne az volt, hogy a DEDDF IATH NEWYDD szavakat (Új nyelvtörvényt!) mázolta egy csak egynyelvű – angol – felirattal ellátott bolt kirakatüvegére.
Újabb lehűlés jön a jövő héten, hózápor is lehet