Napi sajtószemle

2007. 07. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

IGN
Az olasz honlap Brüsszelből azt jelenti, hogy az Európai Unióban a foglalkoztatási adatok tekintetében Itáliánál is van rosszabb ország: Magyarország, Málta és Lengyelország.


FT.com
Visszacsapás a globalizációval szemben a gazdag országokban címmel a globális brit lap és a Harris közvélemény-kutató legfrissebb felmérése szerint a gazdag országokon egyre nagyobb az ellenérzés a globalizmussal és a világ legnagyobb vállalatainak vezetőivel szemben. A felmérés eredményei szerint az Egyesült Államok és Európa népének többsége jobban meg akarja adóztatni a gazdagokat, és maximalizálná a nagyvállalati vezetők fizetését azért, hogy megfékezzék azt, amit a válaszadók igazságtalan jutalomnak és a globalizáció negatív hatásainak tekintenek. A gazdag országok polgárai a globalizációt roppant negatív erőnek tartják, és a kormányoktól várnák el, hogy enyhítsék azon csapásokat, amelyek országaikat – szerintük gazdaságaik liberalizációja miatt – érik. A Nagy-Britanniában, Franciaországban, az Egyesült Államokban és Spanyolországban megkérdezettek három az egy arányban azt a véleményüket fejezték ki, hogy a globalizáció negatív hatást gyakorol országukra. Arra a kérdésre is nemmel felelt a megkérdezettek hatalmas többsége, hogy véleményük szerint országukban az embereknek szociális hátterüktől függetlenül egyforma esélyük van-e potenciális képességeik elérésére. Az európaiak még mindig nagymértékben támogatják az Európai Unión belül a szabad verseny elvét, ellentétben azzal, amit Nicolas Sarkozy francia elnök akar, de Franciaországban, Németországban és Spanyolországban a lakosság azt szeretné, ha a politikai vezetők nagyobb szerepet játszanának gazdaságuk irányításában. A londoni lap szerint a felmérés eredményei ijedelemmel töltik el a politikacsinálókat és a nagyvállalati vezetőket. Azt a véleményüket ugyanis, hogy gazdaságaik nyitása a szabad kereskedelem irányába a szegény és a gazdag országokra nézve is jótékony hatással van, nem osztják a gazdag országok polgárai, függetlenül liberális gazdasági hagyományaiktól. „A növekvő egyenlőtlenség témája ma minden országban fontos politikai kérdés, és jelentős helyet foglal el majd a 2008-as amerikai elnökválasztáson” – zárul a cikk.


EUROLANG
A Cymdeithas yr laith Gymraeg (Walesi Nyelv Társasága) radikális érdekcsoport egy fiatal tagját, a húszéves Gwenno Teifit már másodszor börtönözték be a walesi nyelv mellett való kiállásáért – olvasható az európai nyelvekre szakosodott lapban. Az ifjú hölgy bűne az volt, hogy a DEDDF IATH NEWYDD szavakat (Új nyelvtörvényt!) mázolta egy csak egynyelvű – angol – felirattal ellátott bolt kirakatüvegére.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.