Suddeutsche Zeitung
A német hadsereg nem tartja kizártnak, hogy Afganisztánban tartózkodó erőit további támadások érik, jelentette ki a balliberális német lapnak a Bundeswehr szóvivője. A tálibok német túszokat szedtek, és ezzel „félelmet és terrort” akarnak terjeszteni, hogy a német katonaságot az ország elhagyására kényszerítsék. A német hadsereg viszont hallani sem akar a kivonulásról.
SPIEGEL
Daniel Barwolfot „fociistenként” tisztelték Lübeckben, de most – írja a balliberális német hetilap A volt profi játékos neonáci gyanúban című cikkében – kiderült, hogy olyan ruhában mutatkozik, amelyet a jobboldali radikálisok kedvelnek. A volt játékos garbóján olyan ábra látható, amelyben három, egymásba kapaszkodó horogkereszt van, ami a „fekete napot” jelképezi.
The GUARDIAN
George Monbiot, a baloldali lap világszerte ismert publicistája szerint Gordon Brown, Nagy-Britannia új miniszterelnöke megszegte szavát és az országot újabb hidegháborúba vonszolja. „Mindnyájunkat veszélynek tesz ki azzal, hogy megengedi az Egyesült Államoknak rakétavédelmi bázisa felépítését Menwith Hillben. A honvédelmi miniszter szerint a rakétavédelmi rendszer célja az, hogy a kalandor államok jövőbeni támadása ellen nyújtson védelmet. Ezt csak egy idióta vagy a brit kormány tagja képes elhinni”, írja Monbiot. Interkontinentális rakétája sem Iránnak, sem Észak-Koreának nincs. Azonkívül Putyin orosz elnök felajánlotta Bushnak, hogy Azerbajdzsánba telepítsék rakétavédelmi rendszerük azon részét, amelyet az állítólag fenyegető rakétáktól jóval messzebb fekvő Lengyelországba és Csehországba kívánnak telepíteni. Azzal, hogy Bush elutasította az orosz ajánlatot, csak bizonyította: valójában célja az orosz rakéták lelövése. Válaszul Putyin felfüggesztette az Európai Hagyományos Haderőre vonatkozó szerződést. De Bush rakétavédelmi programjának csaknem biztosan áldozatául esik a közép-hatósugarú nukleáris erőkre vonatkozó szerződés is. Amikor Putyint megkérdezték, hogy mindez egy új hidegháború kezdetét jelenti-e, azzal felelt: „Természetesen visszatérünk azon időkhöz. Egyértelmű, hogy ha az amerikai nukleáris atomarzenál egy része Európába kerül, és katonai szakértőink szerint bennünket fenyeget, válaszlépéseket kényszerülünk tenni. Nem mi kezdjük az európai fegyverkezési versenyt.” Monbiot azzal zárja írását, hogy sok baloldali honfitársához hasonlóan el akarta hinni, hogy Brown politikája progresszívebb lesz Blairénél, de Brown is csúszik-mászik „a birodalom központja előtt”. Első lépései után kiderült: fütyül a brit parlamentre és lelkesen támogatja az amerikai neokon projektet. Kérdés, hogy van-e még miben reménykedni?
Tolvajok tartják rettegésben az őrbottyániakat