Bizonytalan kereskedés

Az európai tőzsdék mutatóin jól látszott tegnap az a pont, amikor a tengerentúlon is megindult a kereskedés, a vártnál jobb amerikai munkanélküliségi adatok hatására ugyanis a csökkenő indexek élesen emelkedni kezdtek.

Munkatársunktól
2007. 09. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ellentétben Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségével, a Budapesti Értéktőzsde nem tart attól, hogy a „Lex Mol” visszaveti a tőzsdét. A társaság tegnap közleményt adott ki, melyben emlékeztetett rá, hogy a utóbbi nyolc évben a többségi tulajdont szerző szakmai befektetők kezdeményezésére már 34 hazai céget vezettek ki a Budapesti Értéktőzsdéről, így kiemelten fontos kérdés az ellenséges felvásárlásra vonatkozó szabályok alakulása. A Budapesti Értéktőzsde álláspontja szerint „a közellátás biztonsága szempontjából kiemelkedő jelentőségű vállalkozásokat érintő egyes törvények módosításáról” szóló törvénytervezet nem lesz negatív hatással a magyar tőkepiacra.
Maga a kereskedés nem volt túlságosan pezsgő tegnap a parketten, a BUX csak az amerikai piacok beindulása után vett fordulatot – igaz, akkor éleset. A csökkenő tendenciából emelkedésbe váltott a mutató, aminek köszönhetően 124,6 pontos erősödéssel, 27084,95 ponton zárt. Ennek ellenére hét végi hangulat uralta a parkettet, a forgalom jóval átlag alatti, 17,7 milliárd forintos volt.
A legnagyobb kereskedést az OTP részvényeivel bonyolították, a papírokat 9,6 milliárd forint értékben adták-vették. A bank árfolyama 0,3 százalékkal került feljebb. A Mol ugyanakkor már korántsem szerepelt ilyen fényesen, részvényeinek értéke ugyanis 0,4 százalékkal csökkent, amihez csekélynek mondható, 3,7 milliárd forintos forgalom párosult. Az olajvállalat eközben bejelentette, szeptember 17-én 345126 darab „A” sorozatú papírt bocsát ki 1000 forintos névértéken. A Magyar Telekom erősödött a leginkább a nagyok közül, összesen 1,8 százaléknyit, részvényei pedig 1,6 milliárd forint értékben forogtak. A Richter kereken 1 százalékkal emelkedett, míg a másik gyógyszergyártó, az Egis ezt jóval túlszárnyalva 3,2 százalékos növekedéssel fejezte be a napot.
A hazai fizetőeszköz napközben a 254 forint/eurós árfolyam körül mozgott szűk sávban. A nap végére nem jelentős erősödést lehetett mérni a tegnapi értékhez képest, késő délután 253,84 forintba került az európai közös valuta.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.