Újabb ázsiai rengések

Földrengések sorozata rázta meg Indonéziát a szerdai 8,4-es fokozatú lökés után. Az újabb földmozgások miatt mindannyiszor szökőárriadót is elrendeltek. Hivatalosan tíz halálos áldozatról tudnak, többtucatnyi ház összedőlt vagy kigyulladt.

MN-összeállítás
2007. 09. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Huszonnégy óra alatt négy nagy és közepes erősségű földrengés rázta meg Indonéziát. A szerda esti, 7,9-esről utóbb 8,4-es fokozatúra minősített földmozgás után a legerősebb, a Richter-skálán mérve 7,8-as tegnap reggel érte Szumátra szigetét – adta hírül az AFP. Epicentruma Bengkulu várostól 200 kilométerre volt a tengeren, tíz kilométeres mélységben.
Padang városában összedőltek az előző nap megrongálódott, még lábon maradt épületek, sokan a romok alatt rekedtek. Hivatalos adatok szerint a szerda esti földmozgásnak tíz halálos áldozata volt, többtucatnyian megsérültek. Padangban házak omlottak össze és gyulladtak ki, az energiaellátás és a telefon-összeköttetés több helyütt megszakadt. A mentést és a károk felmérését nehezítette a sötétedés, ráadásul újabb és újabb földmozgások, szökőárriadók követték egymást. A földrengések óriási pánikot keltettek, hiszen éppen abban a térségben következtek be, amelyet 2004 karácsonyán szinte elsöpört egy nagy erősségű földmozgást követő szökőár. Akkor több országban összesen 230 ezer ember halt meg, és százezrek vesztették el otthonukat.
A korábban becsültekkel szemben sokkal kevesebb az áldozat, és az anyagi kár is kisebb – jelentette be tegnap a szigetország miniszterelnök-helyettese. Mint mondta, szörnyűséges pusztításra számítottak, de szerencsére az emberek felkészültebbek, mint 2004-ben, mostanra megtanulták, hogy földrengés után el kell menekülni a tengerpartról. A rengések után minden alkalommal szökőárriadót rendeltek el Ausztráliában és az indiai-óceáni partvidéken is, az emberek tömegesen igyekeztek a magasabban fekvő területekre, de szerencsére a katasztrófa nem történt meg.
A szigetország a Föld vulkáni és szeizmológiai szempontból egyik legaktívabb térségében, a Csendes-óceán tűzgyűrűként emlegetett területén fekszik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.