Teherán a nemzetközi jogot sértő intézkedésnek tartja az Egyesült Államok szankcióit az iráni Forradalmi Gárda és három bankja ellen – reagált Mohamed ali Hosszeini iráni külügyi szóvivő Condoleezza Rice külügyminiszter és Henry Poulson pénzügyminiszter erről szóló washingtoni bejelentésére.
Az Irán további gazdasági elszigetelését célzó szankcióktól a Fehér Ház azt reméli, hogy véget vet annak a gyakorlatnak, amely szerint Teherán egy harmadik félen keresztül köt dolláralapú üzleti szerződéseket az Egyesült Államokban, megkerülve az ellene vitatott atomprogramja miatt hatályban lévő ENSZ-szankciókat. A hadsereg részeként működő al-Kudsz speciális alakulat és a Forradalmi Gárda ellen bevezetett intézkedések nyomán az amerikai hatóságok felléphetnek azok ellen a külföldi cégek ellen, amelyek üzleti kapcsolatban állnak a két fegyveres testülettel. Feltevések szerint a Forradalmi Gárda az iráni gazdaság egyharmadát ellenőrzi.
Nagy-Britannia jelezte, támogatja a büntetőintézkedéseket és az ENSZ Biztonsági Tanácsa által megállapított esetleges további szankciókat is. Vlagyimir Putyin orosz elnök azonban zsákutcának nevezte a büntetőintézkedéseket. A szankciók a republikánus párton belül is bírálatokat váltottak ki. Chuck Nagel, Nebraska állam szenátora szerint az egyoldalú büntetőintézkedések növelik a hadi konfliktus veszélyét. Mohammad Ali Dzsaafari tábornok, a Forradalmi Gárda parancsnoka közölte, nem lát ilyen fenyegetést. Tony Fratto, a Fehér Ház szóvivője tegnap ugyancsak leszögezte: a Bush-kormányzat „teljesen elkötelezett” az iráni atomválság diplomáciai megoldása mellett.
A Fradi leigazolhatja Robbie Keane korábbi kedvencét, aki ma Budapestre érkezik
