Buliforradalom az Operaházban

Varga Klára
2007. 11. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szocialistáink már nem olyan szégyenlősek, ha állami ünnepekről, megemlékezésekről, nemzeti értékekről van szó, mint voltak akkor, amikor még nem Gyurcsány Ferencnek hívták a miniszterelnököt. Lám, augusztus huszadikára is milyen szépen kifundálták, hogy a Hősök terén bemutatott István, a király paródiában arról legyen szó, hogy a kedves magyar nép fogja be a száját, és szaporodjon.
Az idei operaházi díszünnepségre azzal lepték meg a jelenlévőket és a tévénézőket, hogy az 1956-os forradalmat és szabadságharcot is sikerült átértelmezniük, s mintegy a maguk képére szabniuk. Gyurcsány újabb „történelmi” beszédében arról beszélt, hogy ideje lenne szóba állnunk egymással a torzsalkodás helyett, s éppen akkor kígyózott be a hírcsík a képernyő alján, mely szerint a rendőrök és a Szabadság térről indult tüntetők, nem is messze az Operaháztól, több helyen összecsaptak. Na, ennyit a szóbaállásról, ha egyszer Gyurcsány semmiképp nem akarja megérteni, hogy a párbeszéd legfőbb akadálya ő maga és kormánya. A meglepő és mulatságos gyurcsányiádák után nem kellett tovább töprengenünk, ki lesz az az ötvenhatos, akit szocijaink mint adu ásztkidobnak a színpadra. Bocskay T. József személyével sikerült „megzenésíteniük” a Havas Szófia által nemrégiben mondottakat. Bocskay, az Igazolt Magyar Szabadságharcos Világszövetség alapítója ugyanis azzal kezdte mondandóját, hogy ő nem volt nyilas és nem volt kommunista, bár ezt állítják róla, nem lőtt halomra oroszokat, de a helyén volt. Az a központi honlap azonban, amelyet tavaly az ’56-os forradalom és szabadságharc évfordulójára hoztak létre, úgy tudja, a levéltári kutatások szerint Bocskay tagja volt a Nyilaskeresztes Pártnak, bár politikai tevékenységben nem vett részt. 1956-ban pedig a Bányász mozinál harcolt.
Havas Szófia ötvenhatjába a Bocskay úr példásan betanult monológja után – mely A tanú című filmet és Pelikán elvtársat is idézte, csak a békaemberek maradtak ki belőle – következő ünnepi táncjáték forradalomképe már kevésbé férne bele: a táncoló, a kivetítőn menetelő fiatalokkal együtt vonuló táncosoknál ugyanis nem volt géppisztoly, és a színpadon még „mintha” sem jártak úgy házról házra, hogy zsidókat keresnének. Nem, ez olyan forradalom, ahol nagyon csúnya, előnytelen ruhákba meg ballonkabátokba öltözve táncolnak egy kicsit, aztán kinő belőlük a forradalom jelképes nőalakja, aztán bicikliznek egy kicsit, és máris kivívták a győzelmet, lehet zongorázni, szvingelni vidáman, gondtalanul és függetlenül.
Hogy a nyilas múltú ötvenhatossal mely rétegnek kívántak kedveskedni, az világos, de a bulizásért forradalmazók híre, víziója aligha jut el a balliberális ifjúsághoz. Bolondok lennének egy négynapos hétvége harmadik estéjén az m1 képernyője előtt szomorkodni, ha egyszer már ötvenegy éve ki van víva a buliszabadság.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.