Terjedelmes, a magyarországi reformprogramot kísérő konfliktusokról szóló Magyarország-mellékletet közöl a ma megjelenő Financial Times.
A londoni gazdasági napilap azt írta: Gyurcsány Ferenc az elmúlt 18 hónapban zavargásokat, tüntetéseket, előre hozott választásokra szóló felhívásokat élt át, reformprogramját nem szűnő bírálatok érik, sok magyar pedig egyszerűen hazugnak tartja a 46 éves miniszterelnököt. Gyurcsány azonban a Financial Timesnak azt mondta: a magyar politikusok már sok bajt okoztak azzal, hogy a közvélemény-kutatási adatokat figyelték. „Néha arról kell dönteni, hogy az ember népszerű vagy hasznos akar-e lenni” – idézi a brit napilap a miniszterelnököt. A Financial Times szerint Gyurcsány túlélheti ugyan a Fidesz által szervezett népszavazást, de még akkor is szembe kell néznie azzal a fenyegetéssel, hogy saját pártja akarja őt eltávolítani hivatalából még jóval 2010 előtt. A lap úgy látja, a legutóbbi hitelességi kételyek a helyi szintű szocialista illetékesek által „eltérített” állami juttatásokkal kapcsolatos botrányok miatt támadtak. Az elemzés szerint a korrupciós ügyek a Fidesz malmára hajtják a vizet, és a tervezett népszavazás valós célja Gyurcsány Ferenc távozásának kikényszerítése.
Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője a brit lap idézete szerint kijelentette: amikor a Fidesz volt kormányon, Magyarország a térség legsikeresebb országai között volt, most pedig a legsikertelenebb. Gyurcsány támogatói ugyanakkor azzal érvelnek, hogy a Fidesznek a hatalom viszszaszerzésén túl nincs semmilyen programja.
A brit lap szerint az sem egyértelmű, hogy a Fidesz tagjai menynyire támogatják még Orbán Viktort. Az írás az SZDSZ-t a „valós súlyánál nagyobb befolyásra törekvő” kis reformista erőként jellemzi.
Lesz-e magyar aranyeső a grúziai vívó-világbajnokságon?
