Bár a MÁV mára ígért pontos összegzést, az eddigi adatok szerint hatszáz vonatot és mintegy háromszázezer utast érintett a munkabeszüntetés, ezalatt a személyszállító vonatok az állomásokon várakoztak, a fűtést, a világítást, az utastájékoztatást biztosították. Borsik János „átütő erejűnek és egységesnek” értékelte a sztrájkot, hangsúlyozva, hogy a GYSEV mozdonyvezetői most először vettek részt ilyen akcióban. A szakszervezet elnökének tudomása szerint az utazóközönség megértő volt a sztrájkkal kapcsolatban, és sehol nem történt incidens a munkabeszüntetés miatt.
A MÁV információi szerint a budapesti térségben tizenhat vonat közlekedett a sztrájk ideje alatt, mert néhány mozdonyvezető felvette a munkát hat óra után.
A sztrájk alatt különösen nagy volt az utasforgalom Monor, Tura, Ócsa és Biatorbágy térségében, összességében 19 többletautóbuszt és 51 többletjáratot közlekedtetett a munkabeszüntetés alatt – közölte a Volánbusz Zrt.
*
A közlekedési minisztérium pedig bejelentette, hogy a júliusi megállapodásnak megfelelően folytatja az egyeztetést a MOSZ-szal a vasútbiztonságról szóló jogszabály-előkészítésről. A tárca ugyanakkor megjegyezte, hogy az utasok érdekeit a konstruktív együttműködés, a folyamatos szakmai egyeztetés szolgálja, nem pedig a sztrájk. A mozdonyvezetők akciójával szolidaritást vállalt a Munkástanácsok Országos Szövetsége és a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ). Utóbbi megerősítette október 20-i döntését, hogy a mellékvonalak tervezett megszüntetése miatt hamarosan munkabeszüntetést szervez – várhatóan a legnagyobb vasutas-érdekképviselettel, a Vasutasok Szakszervezetével közösen.
Az már biztos: a VDSZSZ november 21-én szintén kétórás sztrájkot tart, ennek apropója viszont a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvényjavaslat és az egészségügyi reform elleni tiltakozás. A szakszervezet a nyugdíjba vonulás szigorításának visszavonását, illetve azt akarja elérni, hogy a jelenleg korkedvezményes nyugdíjra jogosultak körét terjeszszék ki az átlagostól eltérő munkarendben dolgozó munkavállalókra is.
Szijjártó Péter új határátkelőket jelentett be
