Napi sajtószemle

2007. 11. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Economist.com
A neoliberális véleményformáló londoni globális hetilap vezércikkében követeli, hogy az európaiakat népszavazáson kérdezzék meg, vajon kívánják-e az uniós alkotmányról „sunyin” reformszerződésre átkeresztelt szöveget. A cikk szerint „az egyetlen ok, amiért nem akarnak népszavazást Írországon kívül, az, hogy azt valószínűleg elveszítenék Hollandiában, Nagy-Britanniában és talán más helyeken is”.


Le Monde.fr
A vezető francia lapban Thomas Ferenczi Az állampolgároktól távol álló szerződés című véleménycikkében szintén az uniós szerződés népszavazásra bocsátása mellett áll ki.
*****
Két éve törtek ki a zavargások a francia külvárosokban, ahol tízezer autót és 300 épületet gyújtottak fel, de azóta e helyeken semmit nem javult a helyzet.


Herald Tribune
A norvég StatoilHydro és az orosz Gazprom szerződést írt alá, amelynek értelmében kiaknázzák a Stokman gázmezőt, és ezzel szétzúzták az amerikai energiavállalatok azon reményeit, hogy az irdatlan nagyságú sarki projektben részt vehetnek – tudósít Moszkvából a párizsi szerkesztésű globális amerikai lap. A megállapodás értelmében a norvég cég 24 százalékkal részesül a 25 százalékos részesedést szerzett francia Total mellett. A Gazpromé marad a vállalat többségi tulajdona, és megtartja magának a gázmezőnek a tulajdonát.


LA LIBRE
Az uniós csalások kivizsgálására szakosodott hivatal és a bécsi vámszervek kínai, magyar és osztrák állampolgárokat fogtak el, akik több millió euró értékben hamis számlákkal csempésztek be kínai árukat az EU területére, főként cipőket és farmernadrágokat – olvasható a belga lapban.


Antiwar.com
Jean Bricmont, a nemzetközileg ismert belga atomfizikus és politikai aktivista a háborúellenes amerikai honlapon megjelent cikkében támadja a Bush-kormányt, amiért az Iránt akarja megtámadni. „Izrael és fanatikus amerikai támogatóik Iránt politikai bűneiért kívánják megtámadni, amiért támogatja a palesztinok jogait, vagy megkérdőjelezi a holokausztot. Mindkét amerikai párt az Izrael-lobbi irányítása alatt áll, akár a média.” Az olajtársaságoknak semmilyen érdekük nincs egy olajban és földgázban gazdag ország bombázásában (tehát nem megszállásában). Ez csak a cionisták érdeke. Az olajvállalatok érdeke ezzel pont ellentétes, „de ők éppen olyan tehetetlenek ennek megakadályozásában, mint mi”. Az Egyesült Államok totalitariánus országgá vált, ahol ellenkezni már nem lehet. Az amerikai kongresszus az egyik Izrael-barát határozatot hozza a másik után „sztálinista” többségével. A lakosság pedig csak két cionista befolyás alatt álló párt között választhat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.