Rácz Sándor: Öregen is féljünk?

Az orosz megszállás után tizenegy évvel, a forradalom fellobbanó lángjában hamvadt el a sztálini hazugság, hogy ’45-ben felszabadultunk – emlékezett a magyar forradalomra és szabadságharcra a Kossuth téri vérengzés évfordulóján Regéczy-Nagy László, a Történelmi Igazságtétel Bizottság (TIB) elnöke az ötvenhatosok központi ünnepi konferenciáján.

Joó István
2007. 11. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Idén nem október 23-án tartották ünnepi konferenciájukat a balliberális kormánnyal nem lepaktáló ötvenhatos szervezetek, hanem tegnap, a Kossuth téri vérengzés évfordulóján, mivel – amint azt Vanek Béla, az 1956-os Alapítvány elnöke elmondta – csak hitegették a szervezőket azzal, hogy megkapják a Parlament felsőházi termét a forradalom kitörésének évfordulójára. Regéczy-Nagy László a Magyarok Házában felidézte: a forradalom csak néhány óráig tartott, október 24. hajnalától már szabadságharc folyt, hiszen attól kezdve máris a Szovjetunióval kellett megküzdeni. – Össznépi szerelem lázában égett az ország, tetteink a világ realitásaival szöges ellentétben álltak, fizettünk is érte hamarosan – állapította meg Regéczy-Nagy László. Kijelentette: Kádár János „lenini élcsapata” a proletariátus igazsága nevében végeztetett ki mintegy 400 embert, illetve zavart világgá 200 000 magyart.
Az ’56-os konferencián Wittner Mária fideszes országgyűlési képviselő, egykori halálraítélt arról beszélt, hogy a forradalom és szabadságharc szűk két hetének sajtóját Kádárék titkosították. Ez azért állt érdekükben, mert csak így tudták köztörvényes bűncselekmények színezetével utólag összemaszatolni a tiszta törekvéseket. Balás-Piri László történész, TIB-alelnök kutatásokon alapuló előadása azt mutatta be, hogy miként mentették a sebesülteket a lakosok és kórházi orvosok, életük kockáztatásával. Rávilágított: a pesti civilek és a fehérköpenyesek mérhetetlen humanitárius katasztrófát tartóztattak fel. – Évtizedeken át megszenvedtük 1956-ot, most öregen féljünk ettől a hitvány bandától? – célzott aktuálpolitikai töltetű beszédében a jelenlegi posztkommunista hatalomra Rácz Sándor, az Élő ’56 Tömörülés társelnöke.
Ugyancsak tegnap emlékeztek az 1956. október 25-i Kossuth téri sortűz áldozataira. Fáklyákból és gyertyákból álló térinstalláció előtt róhatták le kegyeletüket a megemlékezők az Országház melletti Forradalom lángjánál.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.