Pletykákban dúskálnak, politikai összefüggések hálójára világítanak rá és az emberiség háta mögött szőtt összeesküvésekről húzzák le a leplet azok a könyvek, amelyek Frei Tamás szerint az egész világon vihart kavartak ugyan, Magyarországra mindeddig mégsem jutottak el. Ezekből a kötetekből szemezgethetnek mostantól a magyarok is a Libri könyvesboltokban felállított Frei-könyvespolcokról.
A kereskedelmi televíziók félbulvár világában tevékenykedő tévés személyiség az elsősorban nőknek szóló, a divatvilág kuliszszatitkaiba bepillantást engedő Őrült divatvilág rózsaszín kötete mellett polcára helyezte a világszerte ismert tényfeltáró újságíró, Greg Palast Felfegyverzett diliház – Titkok és hazugságok Bagdadtól New Orleansig című könyvét is. Utóbbi korunk egyik legmarkánsabb politikai eseménye, a World Trade Center ellen irányított terrorakció mozgatórugóit vizsgálja. Palast sokat emlegetett kutatócsoportja segítségével arra a kérdésre keresi a választ, mi lehet az oka annak, hogy a terrortámadás olyan jól jött Amerikának, amely így új ellenségre hivatkozva fegyverkezhet, tovább erősítve világuralmát. Olvasmányos, humorral átitatott könyvében lehúzza a leplet a tengeren túli birodalom lakóinak tudatos hiszterizálásáról és a merénylők utáni nyomozás sumákságairól is.
Frei könyvespolcának harmadik darabja egy egészen közeli bűntényről szól. A KGB-nek nemet mondó orosz ügynök, Alekszandr Litvinyenko tavalyi meggyilkolásáról özvegye, Marina Litvinyenko és Soros György moszkvai „embere”, Alex Goldfarb írta meg A titkos ügynök halála – Alexandr Litvinyenko megmérgezése és a KGB visszatérése című kötetet, amely bepillantást enged Putyin Kremljébe. Frei szerint ezeknek a könyveknek az elolvasása után az ember soha többé nem értelmezi úgy a híreket, ahogy azelőtt tette.
Napi keresztrejtvény
