Mégsem lesz kormányzati negyed?

Lehet, hogy nem épül meg a kormányzati negyed, ugyanis már a fővárosi önkormányzat balliberális vezetői is beismerik: nincs pénz a kapcsolódó közlekedési fejlesztésekre. A városházán tegnap válságtanácskozást tartottak az ügyben, azonban lapzártáig nem derült ki, mit tartalmaz a Fővárosi Közgyűlés mai ülésére benyújtandó előterjesztés, amelyet a városfejlesztési bizottság már másodjára szavazott le.

2007. 12. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Budapest vezetői a Fővárosi Közgyűlés döntése előtt nem nyilatkoznak a kormányzati negyed ügyében – közölte lapunkkal Ikvai-Szabó Imre SZDSZ-es főpolgármester-helyettes sajtósa a tegnap délutáni városházi válságtanácskozás után. Előzőleg viszont Demszky Gábor főpolgármester a Klubrádiónak lényegében beismerte az eredetileg úgynevezett PPP-módszerrel csaknem 140 milliárd forintosra tervezett beruházás bukását, amikor egy kérdésre válaszolva azt mondta: lehet, hogy nem lesz kormányzati negyed, ugyanis a tömegközlekedés fejlesztésére nincs pénz.
A főváros szerepe az ügyben, hogy elfogadja a keretszabályzat módosítását, egyetértését fejezze ki a szabályozási tervvel.
*
Ugyancsak feladat, hogy a kormánnyal, a beruházóval és az érintett kerületi önkormányzattal megkösse a Nyugati pályaudvar és környéke infrastruktúrájának, útjainak és közlekedésének fejlesztését, azok finanszírozását magában foglaló településrendezési szerződést. A fővárosi városfejlesztési bizottság azonban tegnap már másodszorra szavazta le a szabályozási terveket. – Azokat az említett szerződés nélkül el sem lehet fogadni, márpedig annak szövegét még a képviselők sem ismerik – mondta Ughy Attila, a testület fideszes elnöke, aki szerint botrányos, hogy le akarják bontani a Ferdinánd hidat, alagutat építenének, villamosokat hosszabbítanának meg úgy, hogy annak költségeit senki sem vállalja. – Jellemző, hogy az ülés határozatképességét éppen az MSZP-s képviselők nem biztosították a szavazásnál – tette hozzá.
Ismeretes, a kormányzati negyed a Gyurcsány-kormány egyik szimbolikus beruházása lett volna, felvetődött a Nyugati pályaudvar kiköltöztetésének ötlete, sőt Demszky nemrég kávéházakat képzelt a sínek helyére. – Nincs semmi veszve, ha egy évet csúszik az építkezés, még akkor is átadhatjuk a 2010-es választások előtt – közölte Láng Balázs, a kormányzati negyed projekt kommunikációs vezetője. Szerinte a kormányzati épületek sorsát el kellene választani a mellékfejlesztések ügyétől, és a beruházás akkor sem áll le, ha a közgyűlés nem fogadja el a szabályozási terveket.
A terézvárosi képviselő-testület ma tárgyal az ügyben az ellenzék által kezdeményezett helyi népszavazás kiírásáról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.