Economist.com
A globális brit hetilapban az országok gazdasági és pénzügyi mutatóiról készült szokásos összeállításból kitűnik, hogy valamennyi felsorolt ország közül Magyarországon fejlődik a leglassabban a gazdaság. Eszerint a magyar gazdaság a legutóbbi adatok szerint éves ütemben egy százalékot bővült, míg a kínai tizenegy és félszer nagyobb ütemben. További adatok (az ország nevét követő zárójelben az éves bővülés százalékos értéke): Cseh Köztársaság (6), Lengyelország (6,4), Oroszország (7,8), India (9,3), Pakisztán (7,0), Szingapúr (9,4), Argentína (8,7), Venezuela (8,7). Az előfizetőknek elektronikusan elérhető, bővített táblázat szerinti további országok bővülési adatai: Észtország (6,4), Írország (5,4), Lettország (11,1), Litvánia (10,8), Szlovákia (9,4) és Szlovénia (5,9).
Information Clearing House
Amerika a történelem szemétdombja felé halad címen írt cikkében Paul Craig Roberts, a Reagan-kormány volt pénzügyminiszter-helyettese és a Wall Street Journal véleményoldalának egyik korábbi szerkesztője idéz egymástól ideológiailag távol álló szerzőket, akik szerint a mai Amerika eltűnőben van. Az amerikaiak ugyanakkor képtelenek arra, hogy a mostani vezetőkkel való elégedetlenségüket összekapcsolják azzal, hogy milyen új vezetőket válasszanak meg. A közvélemény-kutatások azt mutatják, hogy Hillary Clinton vezeti a demokrata párti elnökjelöltek listáját és Rudy Giuliani a republikánusokét. „De ez a két jelölt garantáltan rosszabb a Bush–Cheney párosnál.” Ugyanis mindketten háborúpártiak. Egyikük sem hajlandó kizárni azt, hogy a háborút Iránra és azon túlra is kiterjesszék. „Mindketten teljes mértékben az Izrael-lobbi zsebében vannak. Sőt Giulianinak mindegyik tanácsadója a lobbi tagja.” Mindketten azzal védelmezik a rendőrállami módszereket, hogy azok „megvédenek bennünket a terrorizmustól”. És mindegyikük fütyül az amerikai alkotmányra és az alkotmány által garantált szabadságjogokra. Mindkét elnökjelölt „lekörözte” Marxot. Ugyanis Marx szerint az igazság osztályérdekeket szolgál. „Hillary és Rudy szerint az igazság az, ami saját érdekeiket szolgálja.” Az amerikaiaknak minderről fogalmuk sincs. Olyan vezetőkre szeretnék adni szavazatukat, akik még azoknál is rosszabbak, akikkel jelenleg elégedetlenek. „Vajon ez mit mond nekünk az amerikai népről és azon elkötelezettségükről, hogy kellőképpen tájékozódjanak, ami nélkül
a demokrácia nem lehet
életképes?” Azt, felel Craig Roberts saját kérdésére, hogy az amerikaiak képtelenek felnőni a kihívásokhoz. „Nemsokára Amerika a plutokráciának adja meg magát… vagy fasiszta zsarnokságba fordul” – fejeződik be a cikk.
Új szóviője lett a Fidesz-frakciónak: Ibolya Csenge Gabriella