Végéhez közeledik a kettős évforduló alkalmából meghirdetett Kodály-év: a negyven éve elhunyt zeneszerző születésének napját vasárnap ünnepeljük. Felvezetéseképpen az intézmények és zenészek a héten nagyszabású programokkal emlékeznek Kodály Zoltánra. A sort a Zeneakadémia kezdi: szerdán reggel tíz órától este tízig Kodály muzsikája tölti be az intézmény Liszt Ferenc téri patinás épületét, a koncertek a nagyteremben és a kisteremben párhuzamosan folynak majd. A zenei maratonon a szakma színe-java tolmácsolja majd a zeneszerző műveit, hallhatjuk többek között Kelemen Barnabást, Kokas Katalint, Bogányi Gergelyt, Perényi Miklóst, Várjon Dénest, a Kodály és Bartók vonósnégyeseket, az ország vezető énekkarait, zenekarait, karmestereit. A híres előadóművészek és tanítványok tisztelgése a mester 125. születésnapja alkalmából a híres Budavári Te Deummal kezdődik, amelyet a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, a Debreceni Kodály Kórus, Váradi Marianna, Wiedemann Bernadett, Brickner Szabolcs, Cser Krisztián ad elő Vásáry Tamás vezényletével, a kilenc órakor kezdődő hangversenyen pedig a Nemzeti Filharmonikusok, a Budapesti Kórus, valamint Sümegi Eszter és Kovácsházi István tolmácsolásában a Páva-variációkat, a koncert karmestere, Kocsis Zoltán hangszerelésében népdalfeldolgozásokat és a Psalmus Hungaricust hallhatjuk.
Csütörtökön a pedagógus Kodályt is megidézik: a Széchenyi gyógyfürdőben fél öttől látás- és értelmi sérült fiatalok és tanáraik állnak színpadra, ugyanitt bemutatják a A zene mindenkié! – Kodály Zoltán (1882–1967) című zenepedagógiai dvd-t.
Pénteken a Magyar Tudományos Akadémia Zenetudományi Intézete rendez Kodály-emléknapot Kodály Zoltánné Péczely Sarolta védnökségével, amelyen hét előadás tárgyalja a zeneszerző életművének kérdéseit, bemutatják a Kodály-irodalmat gyarapító két új könyvet, a Kodály Zoltán és tanítványai című, Berlász Melinda által szerkesztett kötetet, valamint Dalos Anna Forma, harmónia, ellenpont – Vázlatok Kodály Zoltán poétikájához című munkáját. Délután négy órakor Visszatekintés címmel nyílik emlékkiállítás az intézet Zenetörténeti Múzeumában.
Kodály-ünnepre várja a családokat szombaton a Művészetek Palotája is, ahol koncerteken, Kodály-vetélkedőn és közös muzsikáláson, éneklésen keresztül kerülhetünk közelebb a zeneszerző műveihez. A rendezvény keretében ismertetik a Psalmus Hungaricus című Kodály-műhöz kapcsolódó képzőművészeti pályázat eredményeit is.
Az év lezárásaként vasárnap este két koncertet is rendeznek. Az Operaház a Psalmus Hungaricust és a Székely fonót játssza, a Zeneakadémia pedig igazi koncertcsemegével készül a jeles ünnepre: az „Annyi áldás szálljon…” elnevezésű ünnepi hangverseny műsorán olyan Kodály-műveket hallhatunk, mint a Zrínyi szózata, az Angyalok és pásztorok, a Vejnemöjnen muzsikál, a Mátrai képek és a Psalmus Hungaricus. A koncerten a Magyar Rádió Gyermekkarát, a Musica Nostra Énekegyüttest, az Angelica Leánykart, a Cantate Vegyeskart, a Budapesti Monteverdi Kórust, a Partiumi Keresztény Egyetem Vegyeskarát, valamint a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Szimfonikus Zenekarát és Énekkarát hallhatjuk Erdei Péter és Vásáry Tamás vezényletével.
Napi balfék: Bud Spencer tanácsai a diszkójampinak