Népszerűsítő kampány közpénzből

Összesen több mint 400 millió forint keretösszegből szervezi a biztosítási törvény népszerűsítését, kommunikálását az Egészségügyi Minisztérium, miközben éppen azok – a szakma, az érdek-képviseleti szervezetek, illetve a magyar társadalom – helyezkednek szembe a jogszabállyal, akiknek meggyőzését szeretnék elérni. A Fidesz szerint felháborító, hogy még arra is a mi adóforintjainkból akarnak költeni, hogy megmagyarázzák nekünk, mindezt miért kell szeretnünk.

2008. 01. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Egészségügyi Minisztérium nyílt közbeszerzési pályázatot írt ki kommunikációs stratégiájának elkészítésére, kampányainak megtervezésére és kivitelezésére. A keretösszeg bruttó 310 millió forint plusz 30 százalék. A teljesítés befejezése 2008. december 31. – adta hírül a Világgazdaság című napilap. A pályázat kiírását a tárca sajtóirodájának tájékoztatása szerint a minisztérium falai között ötlötték ki. – Ez egy keretszerződés, melynek értéke 310 millió forint plusz 30 százalék. A lakosságot kívánjuk tájékoztatni arról, hogy a változások, átalakítások miként érintik őket – közölte lapunkkal Bálint Orsolya, az Egészségügyi Minisztérium munkatársa. Hozzátette, az új rendszer jövőre indul, de a pénztárak már ebben az évben megalakulnak, az első pénztárválasztás is az idén lesz, ami szükségessé teszi azt, hogy az emberek tisztában legyenek azzal, miként érinti őket a változás. A dolog érdekessége, hogy a biztosítási törvényt Sólyom László köztársasági elnök december végén küldte vissza újratárgyalásra a parlamentnek. A törvényjavaslattal szembehelyezkedik a teljes magyar ellenzék, az egészségügyi szakma nagy része és a társadalom döntő többsége. Ha minden a kormány szája íze szerint alakul, a törvényt akkor is leghamarabb februárban hirdethetik ki. Ennek ellenére az egészségügyi tárca már most az új rendszer kommunikálását szervezi.
Horváth Zsolt, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának fideszes tagja szerint felháborító, hogy miközben a törvény meghozatala során a szakma, az érdek-képviseleti szervezetek, illetve a magyar társadalom véleményével tudatosan szembehelyezkedtek, aközben még arra is a mi adóforintjainkból akarnak költeni, hogy megmagyarázzák nekünk, mindezt miért kell szeretnünk. Hozzátette: a magyar társadalom egyértelműen elmondta, hogy ezt a törvényt nem fogja szeretni. Horváth megjegyezte, a társadalombiztosítás magánkézbe adása azért is felháborító, mert a mi pénzünkről van szó, s ehhez mi nem járultunk hozzá. – Egy sokkal drágább rendszer működik majd, pedig a járulékot mi azért fizettük, hogy abból nekünk egészségügyi szolgáltatást nyújtsanak, s nem arra, hogy abból biztosítótársaságok és a magántőke gazdagodjon – szögezte le a Fidesz politikusa. Elmondta, kívül rekednek majd azok az emberek a biztosításból, akik súlyos betegségben szenvednek, s a gyógyításuk nagyon sok pénzbe kerül. – Az új rendszerrel kevesek nagyon jól járnak majd, míg nagyon sokan rosszul – fűzte hozzá. Horváth Zsolt aláhúzta: a tárcának a saját maga által okozott káosz kezelésével kellene foglalkoznia, s nem azzal, hogy a még el sem fogadott biztosítási törvény népszerűsítését tervezgeti. Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy a törvény ugyanilyen módon végig is megy, mint először.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.