origo.hu
A következő három évre szóló bérmegállapodás is azt jelzi, hogy középtávon is javul a tervezhetőség a gazdaságban
Ez vicces? A hazai turisztikai marketingszervezetek és szolgáltatók közös, Téli invázió nevű nemzetközi kampányszlogenje megihlette egy német szórakoztató hetilap, a Vanity Fair újságíróját. Jost Kaiser utalva a szlogenre („A rómaiak 400 évig, az ottománok 150 évig, a szovjetek 45 évig maradtak. Ön lesz az első látogató, akit szívesen látunk tovább is! Maradjon még egy éjszakát a mi költségünkön!”) a magyarok túlélést elősegítő humorát hangsúlyozza.
Már nem olyan vonzó hazánk a külföldi turistáknak, mert a statisztikák szerint 2007-ben csökkent az idelátogatók, illetve az általuk eltöltött éjszakák száma is – főleg Budapesten. A fővárosi mutatók az év utolsó negyedében némiképp felfelé kezdtek kapaszkodni. – A tavalyi évad összességében ismét több mint biztató eredményeket mutat – hangzott el a Budapesti Turisztikai Hivatal és a fővárosi önkormányzat nemrégiben megtartott konferenciáján.
Az óvatos optimizmust, rámutatva a számokra, nem osztják a szakma más képviselői. – Ne felejtsük el, hogy a külföldi vendégéjszakák száma 2004-hez, illetve 2005-höz képest négy, illetve hét százalékkal csökkent tavaly – ismertette lapunkkal a riasztó statisztikát a Vendéglátó és Idegenforgalmi Munkaadók Országos Szövetségének elnöke. Hülvely István szerint évek óta folyamatosan romlik a magyarországi szállodák versenyképessége a környező országokban lévő társaikéhoz mérten. Az elnök szerint a jövedelmezőség a központi megvonások miatt zuhan, hatásos országmarketingre pedig kevés a pénz. – Egy nemzetközi felmérés szerint Budapesten a legkisebb a profit a szállodaiparban, ami a magas forgalmi adó (áfa) és a hazai adó- és járulékterhek miatt van. A színvonalat már megtartani is csak nehezen tudjuk; a folyamatos technikai fejlesztésre, a munkaerő képzésére alig futja a cégeknek – tette hozzá.
Hülvely szerint a vezető gazdasági elemzők és az irányítás fejében tévesen még mindig a régi, 80–90-es évekbeli turisztikai eredmények és struktúrák élnek. A versenyképességi kerekasztal ajánlása és miniszteri nyilatkozatok szerint ugyanakkor a kormányzat érzi végre, hogy az ország GDP-jének 9,5 százalékát termelő turizmus feltételein változtatni kellene. Mert míg Ausztriában tíz-, Csehországban öt-, Lengyelországban hétszázalékos a szálláshely-szolgáltatást terhelő áfa, addig nálunk a mindenkori normál kulcs, vagyis jelenleg 20 százalékos adó sújtja a hoteleket.
Bár a turisták elmaradoztak, a főváros így is szépen profitált az ágazatból. Sőt Budapest idegenforgalmiadó-bevételei évek óta emelkednek.
A következő három évre szóló bérmegállapodás is azt jelzi, hogy középtávon is javul a tervezhetőség a gazdaságban
Magyar Péter idegen katonai egyenruhában virít, a honvédelmi miniszter nem tűrhette ezt szó nélkül
Meghan Markle először szólalt meg a Harryvel való szakítás után
Akár halálos veszélyt is jelenthet az üzenet, amit Trump és munkatársai kaptak
„Nem éri meg a felhajtást" - Michael Schumacher ezért hagyta ki a lánya esküvőjét
Jogi lépést helyezett kilátásba Vera Jourová hazánkkal szemben + videó
Menczer Tamás helyretett néhány baloldali tévképzetet + videó
Szenzációs áron kínálja a Lidl a karácsonyi sütés nélkülözhetetlen alapanyagát – siess, mert hamar elkapkodják!
Slot döntött, Szoboszlai Dominik lemaradhat az év meccséről
Kovács István megint bűnbak lett, világbajnokot állított ki + videó
Megsemmisítő komment tette nevetségessé Pressman újabb, magyarokat kioktató megnyilvánulását
Soha többé nem indulhat az elnökválasztáson Kamala Harris?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.