A bíróság sajtótitkárságán közölték lapunkkal, a szerdán meghozott másodfokú, jogerős döntéssel megváltoztatták a Pesti Központi Kerületi Bíróság határozatát, ugyanis a gyanúsítottak esetében fennáll az eljárás meghiúsításának, megakadályozásának veszélye.
*
Ismeretes, a rendőrök tetten érték a gyanúsítottakat, amikor 18 millió forintnak megfelelő kenőpénzt vettek volna át egy több mint 300 millió forint értékű, Bajcsy-Zsilinszky úti üzlethelyiség volt bérlőjétől, aki ennek fejében megvehette volna az ingatlant. Berecz Károly vállalkozó az NNI nyomozóinak tett vallomásában Bajor Zoltán SZDSZ-es alpolgármestert nevezte meg a vesztegetési pénz kérőjeként. Verók István MSZP-s polgármester megerősítette: ő támogatta, hogy a bérleti jogától megfosztott bérlő százmilliós tartozása dacára vegye meg az ingatlant, ha fizet. Berecz szerint azonban a tranzakcióról „meg kellett győzni” Bajort, aki azonban viszszautasította a vádakat és perrel fenyegette meg a szerinte „boszszúálló” vállalkozót.
Az ügyben a Fidesz a balliberális többségű terézvárosi képviselő-testület feloszlatását kezdeményezte, a kerület vezetői szerint viszont csak politikai zavarkeltés az ellenzék akciója, ők ebben a ciklusban már minden ingatlant törvényesen privatizáltak.
A kerületben a koalíciós pártok hat éve vannak hatalmon, öt éve sikkasztáson kapták a vagyonkezelő akkori vezérigazgatóját, a szocialista Ispánki Lászlót, aki azóta jogerős bírósági döntéssel kiszabott négy és fél éves börtönbüntetését tölti. Az Andrássy úti paloták ügyében perek sorozata indult, legutóbb pedig a Védegylet nevű civil szervezet feljelentésére a BRFK indított nyomozást hűtlen kezelés kísérlete miatt a Hunyadi téri vásárcsarnok azóta visszavont eladása és átépítése ügyében.
Wertán Zsolt (KDNP) önkormányzati képviselő korábban kezdeményezte többpárti vizsgálóbizottság felállítását, és a legfrissebb korrupciós ügyben érintett, több száz millió forint értékű Bajcsy-Zsilinszky úti ingatlan eladásának leállítását, ugyanis vélelmezi, hogy a kerületben csak az elmúlt másfél évben a 3,5 milliárd forintos pályázaton kívüli ingatlaneladás során több mint 200 milliós kenőpénz cserélhetett gazdát. Ezt az önkormányzat vezetői tagadták, azonban tegnap a kereszténydemokrata képviselő dokumentumokkal támasztotta alá, hogy még 2007 decemberében is pályázaton kívül adtak el üres helyiségeket.
Megrázó kérdés merült fel Till Tamás gyilkossági ügyében