Jelentős részben fedezet nélküli, a jövőt végleg felélő költségvetést szavazott meg a hét elején a Budapest élén álló a kórházösszevonással, egészségügyi átalakítással egymást zsaroló MSZP– SZDSZ-es koalíció – jellemezte a helyzetet lapunknak Bagdy Gábor, a Kereszténydemokrata Néppárt fővárosi frakcióvezetője. Hozzátette: a decemberben még negyvenhétmilliárd forintos hiányról panaszkodó városvezetés végül tizenegymilliárdra csökkentette az ötszázmilliárdos büdzsé kiadási és bevételi oldalának különbségét úgy, hogy tavaly értékesítette a város értékpapírvagyonából az Elmű-részvényeket, az idén pedig a gázműveket privatizálnák.
Az ellenzéki politikus szerint a koalíció vezetői a látszatvitával elfedték a lényeget, mert az immár hivatalos dokumentum szerint az úgynevezett hétéves fejlesztési tervben Budapest 2008 és 2010 között éves átlagban kétszáztizennyolcmilliárd forintot költhet a városra, míg a következő vezetésnek négy évre marad csaknem ugyanennyi.
Demszky Gábor SZDSZ-es főpolgármester, aki a nehéz gazdasági helyzetért most az agglomerációt és a fővárosi kerületeket tette felelőssé, a polgári kormány idején rendre Budapest „kiszárításáról” értekezett.
Mára viszont kiderült: a Gyurcsány-kormány nem vagy csak szóban támogatja a 2006-os kampányban ígért több száz milliárdos fejlesztéseket.
Atkári János volt szabad demokrata főpolgármester-helyettes kérdésünkre leszögezte: a tényleges hiány jóval nagyobb a bejelentettnél, csak a BKV-nál eléri az ötvenmilliárd forintot. Miközben a járműpark pusztul, a járatritkítási terv cinikus és felháborító.
– Budapest új vezetése 2010-ben ellehetetlenülhet, ha az önkormányzat csődbe megy. Ez nem fizetésképtelenséget jelent, csőd az is, ha nem eszünk, és nem veszünk új cipőt, ha a régi kilyukadt, vagy nem fizetjük a villanyszámlát, miközben gyertyára sincs pénzünk – tette hozzá.
Prisztás-gyilkosság: ki lehetett a gyilkos?