Csaknem félnapos szünet, órákig tartó huzavona, koalíciós zsarolás, majd revánsvétel után a Fővárosi Közgyűlés végül papírforma szerint elfogadta Budapest 2008-as költségvetését, amely csaknem 514 milliárd forintos kiadással és 11,3 milliárddal kevesebb bevétellel, vagyis hiánnyal számol. Az MSZP és az SZDSZ frakcióinak 34 igen szavazatával szemben a Fidesz, a KDNP és az MDF 30 képviselője nemet mondott, ugyanis az előzőleg egymásnak esett kormánypártok néhány perc alatt lesöpörték az asztalról az ellenzék 43 indítványát, közöttük a római-parti gát vagy a csepeli gerincút megépítését, a fővárosi közterületi rend megteremtését. Az elmúlt hetekben kiújult koalíciós válságot a szocialisták robbantották ki azzal, hogy bejelentették: csak akkor szavazzák meg a költségvetést, ha elfogadják a koncepciójukat a budapesti kórházak összevonásáról, vagy az ágazatnak adnak tízmilliárd forintot.
Steiner Pál MSZP-s frakcióvezető tegnap is többször elsápadt, amikor koalíciós partnerei „megleckéztették” a nagyobbik kormánypártot. Bőhm András (SZDSZ) például leszögezte: vagy lesz költségvetés, vagy új politikai formáció alakulhat a közgyűlésben. Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője kabarénak minősítette a koalíciós felelőtlenséget. – Miféle együttműködésről beszélnek a népszavazáson súlyos vereséget szenvedett pártok, ha az ellenzék javaslatait semmibe veszik? – kérdezte.
A költségvetés tegnap estébe nyúló vitáját felfüggesztve, a közgyűlés balliberális többsége végül napirendre tűzte Horváth Csaba (MSZP) főpolgármester-helyettes indítványát az egészségügyi átalakításról, de öt SZDSZ-es képviselő támogatásával, Bagdy Gábor KDNP-s frakcióvezető javaslatára kikerült a határozatból, hogy a koncepciót „az előterjesztés szerint” kellene előkészíteni, és a közgyűlés fedezetet is csak később ad az előkészítő munkára. A büdzsét az újabb pofonokat elszenvedő szocialisták kényszeredetten szavazták csak meg.
Prisztás-gyilkosság: ki lehetett a gyilkos?