Magára maradt Demszky

Időhúzásra játszik a csőd szélére jutott fővárosi balliberális koalíció, a városvezetésben gyakorlatilag magára maradó Demszky Gábor főpolgármester a 2008-as költségvetés csütörtöki fiaskóját követően tegnap március 10-re hívta össze a Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülését. A Fidesz szerint a kórházösszevonás körül zajló MSZP–SZDSZ-es színjáték, a botrányok, a fővárosi büdzséből hiányzó milliárdok elherdálása már Budapest működését sodorták veszélybe.

2008. 03. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

BKV: Meneszthetik Regőczit. Személyi konzekvenciák levonását javasolta tegnapi ülésén a BKV Zrt. igazgatóságának a cég felügyelőbizottsága (fb) a korrupciógyanús busztender körüli kommunikáció miatt. Úgy tudjuk, ez Regőczi Miklós vezérigazgató-helyettes menesztését jelentheti. Vitézy Dávid fb-tag elmondta: a Fővárosi Közgyűlésen kipattant tanácsadói botrány ügyében teljes körű vizsgálatot indítottak. A meghiúsult használtbusz-beszerzés kiírásáról megállapították: az több ponton hibás, szakszerűtlen, egymásnak ellentmondó elemeket tartalmazott, az ügyben, valamint Antal Attila BKV-vezérigazgató és fia összeférhetetlenségi ügyében folytatják a vizsgálatot.


Ismét a fővárosi önkormányzat vezetői, valamint az MSZP és az SZDSZ fővárosi koalíciós egyeztető tanácsa elé kerül a szocialisták által kezdeményezett kórházösszevonások, az úgynevezett egészségügyi integráció ügye, és a főpolgármester által a Fővárosi Közgyűlés jövő keddre tervezett rendkívüli ülését március 10-re halasztották – tudtuk meg. Demszky Gábor, aki magára maradt a fővárosi képviselők csütörtöki tanácskozásán, a kormánypártok obstrukciója miatt megbukott költségvetést még a jövő hét közepén szerette volna megtárgyalni. A gazdálkodási adatokat ugyanis március 15-ig kell eljuttatni a Magyar Államkincstárhoz, ellenkező esetben az önkormányzat csupán az előző évi büdzsé egytizenketted részéhez juthat hozzá az adott hónapban, és az SZDSZ számítása szerint havonta ötmilliárd forinttól esnének el. John Emese, az SZDSZ fővárosi frakcióvezetője szerint viszont megállapodtak koalíciós partnerükkel abban, hogy az intézményeket nem érinti a pártok vitája, és az intézményeknek is jut idejük az adatok összeállítására. Továbbra sem fogadják el az MSZP zsarolását, valamint az általuk a „tanácsrendszer visszaállításaként” értékelt kórházi központosítást.
Horváth Csaba (MSZP) főpolgármester-helyettes szerint tulajdonképpen nincs is válság, ők már régóta beszélnek a fővárosi „kórházreformról”, de most jött el az ideje, hogy végre is hajtsák.
Tarlós István (Fidesz) szerint megdöbbentő, hogy míg hetek óta a BKV botrányaitól hangos a városháza, milliárdokat szórnak ki az ablakon, amelyeket a budapesti embereken akarnak bevasalni, a balliberális pártok színjátéka szinte megbénítja a várost. – Továbbra is kérdés, ki irányítja Budapestet – fűzte hozzá Tarlós István, aki lapunknak nyilatkozva úgy vélte, szinte biztos, hogy nem szakad a koalíció, előbb-utóbb megegyeznek, csakhogy ennek folyamatosan az itt élők látják kárát.
Vezércikk a 7. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.