Nem csökkent a táncháztalálkozó iránti érdeklődés, bár az idén saját hibáján kívül kikerült a Budapesti Tavaszi Fesztivál rendezvényei közül – az eredetileg tervezett időpontban szinkronkorcsolya-világbajnokság miatt foglalt volt a sportaréna –, és így elesett a nagyszabású programsorozat nemzetközi marketingjének hosszú távú hatásától, valamint azoktól a külföldi látogatóktól, akik a tavaszi fesztivál egyéb előadásai miatt utaztak Budapestre. A hajnalig tartó bálon megdőlt a mindenkori részvételi arány: noha idén minden eddiginél nagyobb területen, a Petőfi Csarnokban rendezték meg, mégis telt ház volt, jóformán mozdulni sem lehetett a tömegben. A Papp László Budapest Sportarénában lényegesen jobban lehetett haladni, táncolni, nézelődni vagy akár vásárolni, ezúttal ugyanis új formában, szellősebben rendezték el a küzdőtéren a vásárt és a színpadot az egyébként is kevéssé kihasznált széksorok kárára. Szombaton a küzdőtér a gyermekeké, ilyenkor a családosok vannak többen, akiket a tánctanítás és a vásár mellett kézműves-foglalkozások és hagyományos népi játékok szórakoztattak. A határon túli árusokat, akik többnyire eredeti viseleteket kínálnak, idén is ugyanabba a parkoló közelsége miatt rosszul szellőző terembe tették, ahová az elmúlt években, de ahogy a küzdőtéri elrendezés előnyére változhatott, remélhető, a jövőben ezt a problémát is sikerül megoldani.
Néhány éve elindult egy aktuális témákat boncolgató kerekasztalbeszélgetés-sorozat, idén a Zeneakadémia új népzenei képzéséről beszélgettek az intézmény oktatói: a népzenei szakirány vezetője, Richter Pál, a hegedűt oktató Jánosi András, az éneket tanító Vakler Anna és a tamburásokkal foglalkozó Eredics Gábor. Az eszmecserét Batta András, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora nyitotta meg. Egy rövid koncerttel a hallgatók is bemutatkoztak.
Az Etnomozi műsorán ismert és kevésbé ismert alkotások egyaránt szerepeltek: a Duna TV népzenei műsorai és Bereczki Csaba Életek éneke című mozifilmje mellett például a Técsői bandát bemutató dokumentumfilmet is vetítettek. A kisebb termekben számos koncert, lemezbemutató, kiállítás, kisebb táncház várta a látogatókat, továbbá egy kuriózum, a tavaly elindult viseletbemutató-sorozat – amely lényegében egy etno-divatbemutató – ezúttal reneszánsz a divatban – az etno reneszánsza tematikával jelentkezett.
A színpadi műsorok idén két igazán igényes lemezbemutatót kínáltak a közönségnek: szombaton a Berecz András 50. születésnapja alkalmából kiadott Legényese, vasárnap pedig Pál István „Szalonna”, a Magyar Állami Népi Együttes zenekarvezető prímásának Örömzenéje volt hallható.
Felállították az Ország Karácsonyfáját - képek