Félreértették Kiss Péter levelét

Sikertelenül végződött a tegnapi egyeztetés is a szakszervezetek és a BKV között. A menedzsment érdemi ajánlat helyett négy munkacsoport létrehozását kezdeményezte, így a jövő péntekre meghirdetett egész napos sztrájk elkerülhetetlennek látszik. A kancelláriaminiszter leveléből kiderült, Budapest vezetői súlyosan tévedtek, amikor abban pluszpénzeket láttak. A fővárosi Fidesz gőzerővel és konkrét javaslatokkal készül a csődbe taszított közlekedési cég megmentésére.

2008. 04. 21. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem vonják vissza a járatritkítási terveiket a BKV vezetői, ellenben hétfőtől négy munkacsoportot alakítanak a karbantartói és alkalmazotti létszám felülvizsgálatára, az úgynevezett paraméterkönyvvel kapcsolatos tevékenységekre, a műszaki munkakörülmények feltételeinek vizsgálatára, illetve a közlekedési társaság rövid és hosszú távú terveivel való foglalkozásra – derült ki tegnap az újabb sikertelen szakszervezeti egyeztetésen.
Gulyás Attila sztrájkbizottsági szóvivő leszögezte: jövő kedden már csak a péntekre meghirdetett 24 órás sztrájk elégséges szolgáltatásairól tárgyalhatnak, ha addig a menedzsment nem mond le a járatritkításokról, az új menetrend készítésébe nem vonja be a szakszervezeteket.
Ismeretes, a hétfői sztrájkot követően Demszky Gábor főpolgármester bejelentette, hogy 18,5 milliárd forintos állami támogatást kérnek a százszázalékos önkormányzati tulajdonú, nyolcvanmilliárd forintot meghaladó adósságállománnyal és több mint tízmilliárdos hiánnyal küszködő cég megmentésére. A pénzügyi és a gazdasági tárca egyértelmű elutasítása után, csütörtökön Kiss Péter kancelláriaminiszter a főváros vezetőinek írt levelében leszögezte: a kormánynak semmi köze a BKV-s sztrájkhoz vezető tárgyalások sikertelenségéhez, az állam pedig a konvergenciaprogram és az idei központi költségvetés alapján fizeti ki a korábban megállapított öszszegeket. A miniszter emlékeztetett: a kormány 2003-ban, 37,3 milliárd forint adósságot átvállalva, konszolidálta a BKV-t azzal, hogy a cég nem halmozhat fel újabb adósságokat. A város MSZP–SZDSZ-es vezetői csütörtökön még úgy értelmezték Kiss Péter levelét, hogy a kormány most 4,5 milliárd forinttal támogatná őket, de kiderült, ebből egy szó sem igaz, a kancellária pedig szívesen bemutatja Demszkyéknek, hogy miért nem kapnak egy fillért sem.
Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője szerint a helyzet ma már értékelhetetlen, Budapest vezetői csődöt mondtak. – Bármikor is fogy el Demszky Gábor többsége, bármikor is szűnik meg a balliberális koalíció, az ellenzék gőzerővel készül a főváros kormányzására, a BKV megmentésére pedig konkrét javaslatokat dolgoznak ki.

Tiltakozó kerületek. Budapest kerületi önkormányzatai, az itt élő emberek ismét csak az internetről értesülhettek a BKV új, „bársonyos” járatritkítási tervéről – olvasható Riz Levente, a XVII. kerület fideszes polgármesterének tiltakozó közleményében. A cég egyeztetéseiről szóló állításokat korábban cáfolták többek között Csepel és a XV. kerület MSZP-s polgármesterei is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.