Indulhat a licit a kórházi eszközökre

Hamarosan megkezdődik a bezárt kórházak ingóságainak értékesítése. Elsőként a Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézet orvosi műszereit, ápolási eszközeit és berendezési tárgyait árverezik el. A kalapács alá kerülő tételek kikiáltási árát a napokban határozzák meg, van közöttük, amely néhány száz forintba kerül majd, de akad több milliót érő is.

2008. 05. 22. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Május 15-ig kell kialakítani az elektronikus árveréshez szükséges számítógépes rendszert. Ezután kezdődhet a börze, elsőként a Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézet ingóságaira lehet majd licitálni – tájékoztatta lapunkat az aukció lebonyolításáért felelős Egészségügyi Készletgazdálkodási Intézet (EKI) vezetője, Kárpáti Zsuzsa.
Elmondta: hamarosan felkerülnek internetes oldalukra az értékesítésre szánt eszközök, s mindegyik mellett szerepel majd a kikiáltási ár. Az EKI munkatársai ezekben a napokban árazzák be az ingóságokat. Több ezer tétel szerepel a kínálatban, a néhány száz forintostól a több milliót érőig. Az olcsóbbak között találhatók például fecskendők, szennyestartó, csecsemőmérleg, pelenkázóasztal, míg a drágábbak között ultrahang-berendezés, EKG és más orvosi eszközök. A vásárló minden esetben számlát kap az áruról.
Az aukció első fordulójában csak a társadalombiztosítási finanszírozásban részesülő egészségügyi intézmények vehetnek részt. Kárpáti Zsuzsa reményei szerint így az elhasználódott, elavult eszközök, gépek közül sokat lecserélhetnek. Ami nem kel el, arra a második fordulóban bárki licitálhat. – Érdeklődtek például színházak és filmgyárak, amelyek használhatatlanná vált orvosi műszereket (például műtőslámpát), köpenyeket, kórházi ágyakat vásárolnának – tette hozzá. A Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézet után az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet, majd az Országos Gyógyintézeti Központ eszközei kerülnek kalapács alá.
Az eredeti tervek szerint az árverést már tavaly meg kellett volna tartani. Kárpáti többek között azzal magyarázta a késést, hogy időközben hatályba lépett az új vagyontörvény, amely technikai változásokat tett szükségessé a lebonyolításban. Elmondta azt is: a bezárásra ítélt gyógyintézetek vezetői sok nagy értékű műszert értékesítettek, még mielőtt tisztázták volna az EKI jogosítványait. Ezzel ugyan nem sértettek jogszabályt, de ezekről a tételekről nincs tudomásuk vagy összegzésük.
– Gondot okozott az is, hogy sok minden (nagy értékű műszerek, épületgépészeti eszközök, például radiátorok, beépített szekrények) alapítványok tulajdonában volt, s ezekkel az intézmények megszűnésének bejelentése után ők rendelkezhettek – tette hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.