A tizenegy bemutató között van gyermekeknek szóló előadás, Ránki György Pomádé király új ruhája című operája, mindjárt ezzel is indul a sor október 4-én. Október 5-én a felnőttelőadások sora a Fidelióval nyit, amelyben a fő-zeneigazgató Fischer Ádámot végre karmesteri pálcával a kezében láthatjuk, a Beethoven-operát a művészeti igazgató, Kovalik Balázs rendezi.
Puccini novemberi Manon Lescaut-ja már a zeneszerző születésének 150. évfordulója köré rendezett Puccini-hetet vezeti be: ezen az összes repertoáron tartott Puccini-mű megszólal. Felújítják A sevillai borbélyt, bemutatják Kurt Weill Mahagonny városának felemelkedése és bukása című operáját, a tavaszi fesztivállal közösen viszik színre Haydn Orfeusz és Euridiké, avagy a filozófus lelke című operáját, és végre megvalósul Händel Xerxesének bemutatója. Az utolsó premier május végén lesz, ekkor Verdi A szicíliai vecsernye című operáját láthatjuk.
Újdonság a Májusünnep operafesztivál is, amelyen világhírű művészek lépnek színpadra, a nyitókoncerten Cecilia Bartoli énekel. A külföldre szerződött neves magyar énekeseket is foglalkoztatni szeretnék, így Rost Andrea énekli majd az Orfeusz és Euridiké címszerepét. Balettbemutató is lesz: A bajadér és a Karamazov testvérek. Kovalik Balázs művészeti igazgató elmondta: nehéz helyzetben van az Operaház, nemcsak anyagilag, hanem azért is, mert az operajátszás Budapesten egy helyre korlátozódik.
Vass Lajos arról beszélt, hogy a szezon programjával az új vezetés hitvallását megismertetik a közönséggel. 292 előadást terveznek, többségét az Ybl-palotában tartják, de csak akkor, ha külső próbatermet találnak. Az Operaház főigazgatója a lehetőségek között megemlítette, hogy a már bezárt, de még egy ideig biztosan a helyén álló Erkel Színház színpada is felmerült, erről később várható döntés.
Az Erkel Színház sorsáról Vass Lajos elmondta: kormányülés elé vihető állapotban van az anyag, azonban még nem tudni, mikor kerülhet oda. A tervek közül az új multifunkcionális épület verziója a befutó, amelynek megnyitását Vass Lajos 2011-re szeretné elérni. Ennek oka, hogy az Operaház fennállásának közelgő 130. évfordulója alkalmából fel szeretnék újítani az Ybl-palotát, de ez csak akkor lehetséges, ha két évre elköltözik az Andrássy útról az operajátszás – erre lenne tökéletes helyszín az új Erkel, ha elkészül. A felújítás konkrétumairól, költségeinek fedezetéről még nem esett szó hivatalosan, bár annak egyes elemeit a főigazgató elmondása szerint az Erkel sorsáról szóló anyag tartalmazza.
Köd, eső és fagyos reggelek - ezt tartogatja az időjárás a napokban