Csak egy kormánypárti vagy egy ellenzéki képviselő átállásával oldódhat meg Újbudán az önkormányzati válság, amelyet hetekkel ezelőtt egy SZDSZ-es politikus kiválása robbantott ki – derült ki a XI. kerületi frakcióvezetők tegnapi egyeztetésén. Egyértelművé vált: Molnár Gyula MSZP-s polgármester mögül végképp elfogyott a 2006-ban – egy MDF-es képviselő alpolgármesteri pozícióba emelésével – összetákolt többség. Kupper András fideszes frakcióvezető lapunknak kijelentette: a polgármester visszautasította javaslatukat arról, hogy a már kétszer elmaradt tanácskozás után, május 15-én szavazzanak a képviselő-testület feloszlatásáról. – A parlamentben a bizalmi szavazás, helyben ez az eszköze annak, hogy kiderüljön: a választókra kell-e bízni a döntést. Így vagy úgy, de valamilyen többség lesz, akkor az ellenzék visszatér, és minden halasztást nem tűrő előterjesztést megszavaz. Az eredeti jobboldali többséget éppen Molnár Gyula fordította a maga javára, támogatóin kívül mindenkit kizárt a döntések előkészítéséből, és most bizottsági helyek és újabb posztok osztogatásával kíván szavazatokat szerezni, pedig a megoldásnak ő maga a gátja – szögezte le Kupper.
A polgármester elismeri többségének elolvadását, de szerinte az önkormányzati működés mind a 38 kerületi képviselő felelőssége. A pártja után az önkormányzatban is megrendült pozíciójú politikus nyitottságot ígért, és már bánja, hogy eddig nem így irányította a kerületet. – A közalkalmazottak, az egyházak támogatása, a szociális ügyek vagy a gimnáziumok rendezése érdekében döntsünk, utána pedig, ha van elegendő szavazatuk, felőlem fel is oszlathatják a testületet – mondta.
Aggodalma nem alaptalan, hiszen tavaly az MSZP–SZDSZ– MDF-es koalíció szavazta meg többek között a József Attila Gimnázium átadását a fővárosnak, amely azonban csak feladatot vesz át, intézményt nem. – Ha a kerület nem köt időben finanszírozási szerződést, bezárhatják az iskolát – tiltakoztak közleményükben az iskola vezetői.

Ez nem ellenzék, hanem vírus, amit le kell gyűrni