Herald Tribune
Az új hidegháború címen a globális amerikai lapban Thomas L. Friedman azt írja, hogy a következő amerikai elnök számos külpolitikai kihívást örököl, de a legnagyobb ezek közül szerinte az lesz, hogy „hidegháborús elnöknek” kell lennie, és ezúttal Iránnal folyik majd a hidegháború. A cikk azt írja, jelenleg Amerika csaknem minden fronton vesztésre áll. A közel-keleti pályán pedig két csapat mérkőzik: Irán és Amerika. Irán azért áll győzelemre, „mert okos és kegyetlen, míg Amerika ostoba és gyenge, miközben a szunnita arab világ kétbalkezes és megosztott”. A szerző egy ismert közel-keleti stratégát idéz, aki szerint Teherán olyan helyzetet teremtett, amelyben az atomlétesítményeit megtámadni kívánó ország tudja, hogy a harc keserű lesz a libanoni, palesztin, iraki és az Öböl menti fronton. A Bush-csapatnak viszont nyolc év alatt sikerült Amerikát olyan helyzetbe hoznia a Közel-Keleten, amelyben nem szeretik, nem félnek tőle és nem tisztelik, idéz Friedman egy diplomatát. Amerika beszorult egy olyan térségbe, amelyet nem tud „helyrehozni”, és amelyből távozni se képes. Az olajárak rekordszinten állnak, a béke távlatai pedig rosszabbak, mint valaha. Friedman szerint Amerika ilyen helyzetben nem fogja megtámadni Iránt.
A lap többoldalas Abu Dzabi melléklettel jelent meg, amelyből megtudható, hogy az egy főre jutó bruttó nemzeti jövedelmet tekintve a világon a harmadik leggazdagabb Abu Dzabi a gazdag turistákat kívánja kiszolgálni, mégpedig közülük is a művészetekre fogékonyabbakat: Szaadijat szigetén nemcsak az amerikai Frank Gehry által tervezett Guggenheim Múzeum épül fel, de a francia építész, Jean Nouvel által tervezett Louvre Múzeum is.
FT.com
A globális pénzügyi elit lapja hatoldalas Abu Dzabi melléklettel jelent meg. A melléklet címoldalán egy helyi férfi látható vadászsólymával: Abu Dzabiban a sólyommal történő vadászat élénken ápolt nemzeti hagyomány. Az egyik cikket illusztráló felvétel a világ egyik legnagyobb, most elkészült mecsetjét mutatja. Az épületkomplexumnak 57 kupolája van és egy időben negyvenezer ember imádkozhat benne. A Zajed sejkről elnevezett mecset fehér márványból, aranyból és féldrágakőből épült. Abu Dzabiban harminc évvel ezelőtt halászaton kívül semmi nem volt. Ma a hűvös, nyugodt galériák és könyvtárak tömege várja a turistákat, akik egyre inkább kifejezetten az emírségbe utaznak, nem pedig csupán elidőznek ott, mielőtt folytatnák körútjukat. Abu Dzabi egyik legnagyobb problémája a kiadó házak és lakások hiánya, úgyhogy sokan az Egyesült Emirátus másik emírségéből, Dubaiból ingáznak munkahelyük és otthonuk között.
Összeverték a románok, mert magyar - videó