Megtagadta tőlem Balogh Zsolt, a fővárosi önkormányzat százszázalékos tulajdonában álló, közpénzből működő BKV Zrt. megbízott vezérigazgatója, hogy betekinthessek a cég által kötött több milliárd forintos tanácsadói szerződésekbe – jelentette ki lapunknak Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője, aki szerint az ellenzék számára végképp elfogadhatatlanná vált, ami a BKV-nál történik. Hozzátette: a hatályos jogszabályoknak, bírósági ítéleteknek és ombudsmani állásfoglalásoknak ellentmondó magyarázat szerint csak akkor kaphatná meg a dokumentumokat, ha mint az ellenzék vezetője külön engedélyt kérne a társaság felügyelőbizottságának SZDSZ-es, de nem is képviselő elnökétől.
A politikus arra a tegnapi hírre, hogy a városvezetés nemzetközi pályázatot írna ki az Antal Attila távozásával megüresedett vezérigazgatói posztra, megjegyezte: a pályázatról, a leendő vezetőről az MSZP és az SZDSZ szűk köre dönt, a főpolgármester mára kiüresítette, színjátékká silányította a Fővárosi Közgyűlés üléseit is.
Az úgynevezett főpolgármesteri kabinet ugyanakkor tegnap nem foglalkozott a szakszervezetek által május végére meghirdetett többnapos sztrájkkal, a cég válságával és a tervezett nagymértékű privatizációval. Pedig a Népszabadság információi szerint a BKV-nál már készítik a cég vagyonelemeinek listáját, amely többek között tartalmazná a libegő, a sikló, a dunai kishajóflotta, több telephely, sőt a cég Akácfa utcai székházának értékesítését is. Úgy tudjuk, a listát maga Demszky Gábor rendelte meg a csőd szélére sodródott társaság néhány milliárd forintos állami előfinanszírozása reményében, ingatlanfedezeti javaslatként.
A BKV sajtóosztályán érdeklődésünkre annyit mondtak, hogy Regőczi Miklós vezérigazgató-helyettes utasítására az ügyről nem nyilatkozhatnak. A közérdekű adatok eltitkolását később a városházán csupán egy ügyintéző túlbuzgóságának minősítették.

Őt keresi a rendőrség a Lakatos Márk-botrányban