Ittas és drogos randalírozók, levizelt és összehányt közterületek, eldobált boros- és sörösüvegek, autók tucatjának összetört visszapillantó tükrei, reggelig dübörgő basszushangok, illetve a kánikulai hőségben is zárt ablakok mögötti, átalvatlan éjszakák zavarják a Petőfi híd budai hídfője környékén élők nyugalmát – panaszolták a XI. kerületi Fidesz tegnapi tájékoztatóján megjelent felháborodott lakók, akik a szabadtéri szórakozóhelyek, elsősorban a Zöld Pardon és a Rio bezárását követelték.
Kupper András, a Fidesz újbudai frakcióvezetője szerint a Petőfi híd lábánál az önkormányzattal kötött szerződések alapján évek óta jogszerűen működő, de a lakosságnak sok kellemetlenséget okozó szórakozóhelyek környékén kellene rendet tenni, sőt ki is dolgoztak egy intézkedési tervet. – A környező utcák, zöld területek, BKV-megállók takarítása, szemétszedés, ingyenes, 24 órás telefonos ügyfélszolgálat működtetése, közterület-felügyelők és rendőrök folyamatos és „erős” jelenléte, zajszintellenőrzés, közterületi alkoholfogyasztás megtiltása, a boltok szeszesital-árusításának esetleges korlátozása este 9 és hajnali 5 óra között – olvasható a dokumentumban. Az ellenzék tervének elemeire már korábban is felhívta Molnár Gyula MSZP-s polgármester figyelmét, de mindeddig nem történt semmi, most aláírásokat is gyűjtenek majd.
Domonkos Csaba, az önkormányzat sajtósa állítja: ők is rendet kívánnak tenni, tárgyalnak a szórakozóhelyek üzemeltetőivel, szerződést kötnek a takarításra, és korlátozni akarják az alkoholvásárlást. Szerinte a zaj nem a kifogásolt helyekről szűrődik be a lakásokba, ahol a zene szinte alig hallható.
Az üzemeltetők, akik még 2002-ben csaknem tízmillió forintért – a Rio esetében 2005-től 7,8 millióért – 2010-ig megkapták a használat jogát, a jelenleg is közpark besorolású területet elkerítették, oda nehezebb bejutni, mint a parlamentbe. A kezdetekkor legalább még nyár végén elbontották az építményeket, ma már viszont télen-nyáron övék a tér.
– Elsősorban rendet kell tenni, ha nem megy, akkor lépünk, eljárt már az idő az ilyesféle helyek fölött – mondta lapunknak Lakos Imre SZDSZ-es alpolgármester. Hozzátette: korábban jó ötletnek látszott, hogy kulturált szórakozási lehetőséget teremtsenek a fiataloknak.
A Zöld Pardon Kft. szerint az ügyben nem kell lépnie senkinek, ugyanis ők „társadalmi szerepvállalás keretében Újbudáért, a fővárosért, az itt élőkért tesznek a kultúra, a környezetvédelem és a közbiztonság terén”.
A kerület hivatalos honlapján a Hova menjünk bulizni? rovatban viszont így reklámozzák a Zöld Pardont: „A kevésbé puccos, illetve 18 éven aluli szórakozó közönség kedvelt helye. Itt békés egyetértésben hánynak a mosdóban a punkok és a diszkósok.”
Hadas Kriszta lányának megrázó búcsúja a szüleitől: az édesapja is hasonló módon halt meg