Botránysorozat a közműcégeknél

Egyre nagyobb a káosz a budapesti közszolgáltató cégek működése körül, a fővárosi gazdasági bizottság a BKV botrányos ügyei után tegnap a Főkertnél és a fürdőtársaságnál zajló tulajdonvesztésről, illetve kiszervezésekről tárgyalt. Az ellenzék szerint az MSZP–SZDSZ-es városvezetés Budapest kiárusításának felgyorsításával a következő ciklusra gyakorlatilag megbéníthatja az önkormányzat működését.

2008. 06. 27. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Veszélyes útra tévedt a városvezetés, amikor a közműcégek körül kipattant soha nem látott mértékű botrányokkal, a felgyorsított részbeni vagy teljes privatizációval, a maradék vagyon kiárusításával Budapest működését teszi kockára – közölte lapunkkal Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője a Főkert Zrt. és a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. körüli vagyonvesztési és kiszervezési ügyek kapcsán. Elmondta: a közszolgáltatások körül egyre nagyobb a káosz, nincs olyan önkormányzati társaság, ahol ne lenne gond, és a BKV csődje után dominószerű öszszeomlás várható mindenütt. – Demszky Gábor a következő ciklus főpolgármesterét kívánja mozgásképtelen helyzetbe hozni, de mi véget vetünk a mai gyakorlatnak – tette hozzá.
Bagdy Gábor (KDNP), a gazdasági bizottság tagja tájékoztatása szerint tegnap két elképesztő esetről is tárgyaltak. – A százszázalékos önkormányzati tulajdonú Főkert Zrt. egyik cégénél, a Főkert Parkfenntartó Kft.-nél történt többségi tulajdonvesztés ügyében felkértük a főpolgármestert, hogy vizsgálja meg, visszaállítható-e az eredeti állapot, a menedzsment, a cég többségi tulajdona, amely a múlt évben magánkézbe vándorolt – mondta. Bár Hagyó Miklós MSZP-s főpolgármester-helyettes nemrég ugyanezt kezdeményezte, a tulajdon hasonló visszaszerzése az SZDSZ képviselői ellenállásába ütközött. Információnk szerint az ügyben közrejátszik a szocialista politikus és főnöke ellentéte is.
A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. tulajdonosi hozzájárulás nélkül írt ki öt évre szóló pályázatot különböző tevékenységek tízmilliárd forint értékű „alvállalkozásba” adásáról. Az ügyek fonákja, hogy a cégekben zajló lépések törvényesek voltak, ám azokról legfeljebb csak a szűk városvezetés tudhatott, és az ügyletekbe még a koalíciós képviselőket sem avatták be.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.