Irány Moszkva, Kína, Japán

2008. 06. 13. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyre több nemzetközi eredménnyel büszkélkedhet a Zeneakadémia: a kínai évad sikere után májusban Moszkvában járt a zeneművészeti egyetem kórusa, ahol a Csajkovszkij Konzervatórium zenekarával adtak közös Kodály-hangversenyt Erdei Péter vezényletével. Batta András rektor elmondta: a két intézmény szakmai kapcsolata mélyen gyökerezik, s bár a rendszerváltás idején egy időre megszakadt, most felelevenítették: jövőre Banda Ádám közreműködésével Budapesten szólal meg Bartók hegedűversenye, 2010-ben Erkel és Glinka műveiből adnak közös műsort, 2011-ben pedig Liszt születésének kétszázadik évfordulóját ünneplik meg együtt.
Úgy tűnik, a Zeneakadémia hosszú távú partnert talált az ázsiai országban. Hétfő este két frissdiplomás zeneakadémista, Takács Zsuzsanna mezzoszoprán és Fülei Balázs zongoraművész hangversenye zárta Shenzenben a Szabadság, szerelem elnevezésű kínai magyar évadot, júliusban pedig az olimpiához kapcsolódó pekingi Musicathlon elnevezésű koncertsorozatban lép fel négy tehetséges növendék: Tömösközi László ütős, Farkas Gábor és Lajkó István zongora, valamint Várdai István gordonka szakos hallgató. Bogyay Katalin, az Oktatási és Kulturális Minisztérium nemzetközi szakállamtitkára bejelentette: jövőre Japánban mutatkozik be Magyarország, és ebben a programsorozatban is szerepet szánnak a Zeneakadémiának.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.