Hiába szavazta le a Fővárosi Közgyűlés MSZP–SZDSZ-es többsége Pokorni Zoltán (Fidesz) javaslatát a hegyvidéki turulszobor katonai emlékműként való megmaradásáról, azt nem fogják lebontani – jelentette ki lapunknak a XII. kerület polgármestere. Kiemelte: a közgyűlés elfogadta, hogy a városrészben épüljön egy másik emlékmű a második világháború polgári áldozatainak, ez egy éven belül elkészül. – A turulszoborra pedig – tudomásul véve a Fővárosi Bíróság jogerős döntését – építéshatósági eljárás keretében fennmaradási engedélyt kérünk az illetékes I. kerületi hatóságtól – mondta Pokorni.
A fővárosi képviselők pártállástól függetlenül, nyilatkozatban erősítették meg, hogy nélkülözhetetlennek tartják a 4-es metró megépítését, ugyanakkor a beruházás beszámolójának tárgyalásakor az illetékesek továbbra sem adtak kielégítő választ a drasztikus költségnövekedésre, a csaknem száz tanácsadói megbízás indokaira és az építkezés komoly műszaki gondjaira.
Ugyancsak súlyos problémák vetődtek fel a budapesti dunai átkelők felújításánál. A már zajló Szabadság hídi rekonstrukció ügyében ugyanis a kormány törvénysértő szerződés aláírására kötelezte a fővárost, a remélt 2,5 milliárd forintos uniós támogatás fejében. A képviselők ugyan csaknem egyhangúlag elfogadták ezt, ám információink szerint az EU-támogatás éppen a törvénysértés miatt kerülhet veszélybe. Hosszú vita után a képviselők egységesen támogatták azt az elképzelést, hogy a Fővárosi Közgyűlés javaslatára a parlament öt százalékra csökkentse a távhőszolgáltatás áfáját, vagy dolgozzon ki jogszabályt a fogyasztók terheit enyhítő kompenzációra.
Költekezés. A városházán „nagyvonalúan” kezelik a közpénzeket: a balliberális többség az MDF szavazataival elfogadta, hogy csaknem 400 millió forintot költenek a Horváth Csaba főpolgármester-helyettes által beterjesztett, a budapesti kórházak összevonását jelentő egészségügyi modellre, amelynek részleteit még ki sem dolgozták.

Jászsági díler bukott le a rendőrök előtt átadás közben