Most sem építik a szentesi légibázist

Továbbra sem kezdődött meg a szentesi légimentő-bázis kialakítása, noha Horváth Ágnes korábbi egészségügyi miniszter két hónappal ezelőtt ígért meg hozzá hatvanmillió forintnyi támogatást.

2008. 06. 07. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Április elején döntött Horváth Ágnes akkori egészségügyi miniszter, hogy a tárca hatvanmillió forinttal hozzájárul a szentesi légimentő-bázis építéséhez. Ezzel végre a dél-alföldi települések lakóihoz is gyorsan eljuthatna a légi segítség szükség esetén.
A beruházás költségét körülbelül százmillió forintra becsülik, a hiányzó összeget különféle felajánlásokból fedezik. A beruházás késlekedését firtató kérdésünkre a szaktárca sajtóosztálya azt a választ adta, hogy „az államháztartási szabályoknak megfelelően az összeg átadása folyamatban van”. Azt nem tudni, hogy mindez miért tartott ilyen hosszú ideig. Túri Péter, a Légimentő Kht. vezetője úgy fogalmazott: semmilyen tájékoztatást nem kaptak a szaktárcától. Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője azt mondta: az új szakminiszter, Székely Tamás nemrégiben döntött arról, hogy az OMSZ hirdeti majd meg a tendert. Reményei szerint még ebben az évben beindulhat a légi mentés a térségben.
Némi gondot okozhat azonban, hogy az építési engedély nem az OMSZ, hanem a Légimentő Kht. nevére szól, s egyelőre a felajánlásokból származó negyvenmillió forint is ennek a közhasznú szervezetnek a számláján található. Korábban pedig az okozott bizonytalanságot, hogy a hatvanmillió forintos minisztériumi támogatást arra a költségvetési sorra terhelték, amelyből az új mentőhelikopterek bérleti díját kell fizetni. Erről a szaktárca sajtóosztályán azt közölték: a bérleti díjra szánt összeget az „egyéb források” terhére megemelték hatvanmillió forinttal.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.