Április elején döntött Horváth Ágnes akkori egészségügyi miniszter, hogy a tárca hatvanmillió forinttal hozzájárul a szentesi légimentő-bázis építéséhez. Ezzel végre a dél-alföldi települések lakóihoz is gyorsan eljuthatna a légi segítség szükség esetén.
A beruházás költségét körülbelül százmillió forintra becsülik, a hiányzó összeget különféle felajánlásokból fedezik. A beruházás késlekedését firtató kérdésünkre a szaktárca sajtóosztálya azt a választ adta, hogy „az államháztartási szabályoknak megfelelően az összeg átadása folyamatban van”. Azt nem tudni, hogy mindez miért tartott ilyen hosszú ideig. Túri Péter, a Légimentő Kht. vezetője úgy fogalmazott: semmilyen tájékoztatást nem kaptak a szaktárcától. Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője azt mondta: az új szakminiszter, Székely Tamás nemrégiben döntött arról, hogy az OMSZ hirdeti majd meg a tendert. Reményei szerint még ebben az évben beindulhat a légi mentés a térségben.
Némi gondot okozhat azonban, hogy az építési engedély nem az OMSZ, hanem a Légimentő Kht. nevére szól, s egyelőre a felajánlásokból származó negyvenmillió forint is ennek a közhasznú szervezetnek a számláján található. Korábban pedig az okozott bizonytalanságot, hogy a hatvanmillió forintos minisztériumi támogatást arra a költségvetési sorra terhelték, amelyből az új mentőhelikopterek bérleti díját kell fizetni. Erről a szaktárca sajtóosztályán azt közölték: a bérleti díjra szánt összeget az „egyéb források” terhére megemelték hatvanmillió forinttal.
Gulyás Gergely: A 2025-ös már az új gazdaságpolitika költségvetése