Felszólítjuk a főpolgármestert, hogy sürgősen szüntesse meg a százszázalékosan fővárosi tulajdonú, az adófizetők pénzén fenntartott és közszolgáltatást ellátó BKV Zrt.-nél létrehozott titokszobát, ahol a közérdekű adatokat, a cég által kötött többmilliárdos tanácsadói szerződések dokumentumait őrizgetik – jelentette ki Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője, aki Demszky Gábor magyarázatát, intézkedését várja a napokban kirobbant politikai botrány ügyében. Hozzátette: a titokszobába beengedett képviselők csak „gyezsurnaják” felügyelete alatt tekinthették meg a papírokat, és már a jegyzetelési szándék legapróbb jelénél is „fülön fogták” őket. – Bár a főpolgármester bejelentette, hogy végre megkaphatjuk az anyagokat, a cégnél még dolgoznak olyan emberek, akik közügynek tekintik az itt történteket, és a dokumentumokat már eljuttatták hozzánk. Ezekből kiderült, hogy a BKV nemcsak csődbe, hanem morális válságba is jutott, köztisztviselők és a cég vezetői az ellenzék politikai lejáratásától sem riadnak vissza. Egy hivatalnok nemrég a fideszes Wintermantel Zsolt szakmai ellehetetlenítéséhez kérte a vezérigazgató segítségét. A belső BKV-s anyagban szerepel többek között: „X. Y.-nak állandó megbízást kell kapnia, Q. Z.-t ezért le kell építeni! A DBR 50 milliós megbízást ad a Metróbernek, találják ki rá a feladatokat! Egy 2007. november 30-i pályázat: X pályázót két pályázó esetén egyeztessen az Y pályázóval!” – ismertette Tarlós.
A lapunk birtokába került dokumentumok szerint Horváth Éva, Hagyó Miklós MSZP-s főpolgármester-helyettes sajtósa minap egy polgári körös rendezvényre hívta fel e-mailben Regőczi Miklós, a cég vezérigazgató-helyettesének a figyelmét. A címzett, volt székesfehérvári MSZP–SZDSZ-es önkormányzati képviselő válaszolt: „azért odaküldök valakit, hátha…; ettől függetlenül az ügyet ki lehetne használni politikai célokra; például közlemény vagy sajtótáj Burány úr (Burány Sándor, az MSZP budapesti elnöke – a szerk.): A Fidesz szítja a sztrájkot”.
Demszky sajtóirodája közölte: „Tarlós István a főpolgármester kérésére egy DVD-n külön is megkapta az általa kért BKV-szerződéseket, amit a képviselőknek fenntartott információs szobában korábban nem óhajtott megtekinteni” – Sem a fővárosnak, sem a BKV-nak nincs titkolnivalója, ezért is tekinthette meg a kért dokumentumokat több ellenzéki politikus is a BKV épületében – áll a közleményben. A politikai és gazdasági visszaélésekre az MSZP nevében is a fővárosi SZDSZ-frakció reagált, méghozzá adatlopással vagy -manipulálással vádolva meg Vitézy Dávidot, a BKV felügyelőbizottsági tagját, akinek neve az egyik leleplező e-mail feladójaként szerepel.
A botrányról Schiffer András, a Társaság a Szabadságjogokért ügyvivője kijelentette: elképesztő, hogy a főváros és a BKV jogerős bírósági ítéletek ellenére is folytatja súlyosan jogsértő gyakorlatát, a közérdekű adatok eltitkolását. Kőszeg Ferenc, az egykori SZDSZ-es, jogvédőként elhíresült politikus, azt mondta: nem ismeri a konkrét esetet, de szerinte inkább arról kellene írnunk: a Fidesz-kormány annak idején miért titkosította a kormányülések jegyzőkönyveit.
Vezércikk a 7. oldalon
Megbukott az egyenruhatender is. A Közbeszerzési Döntőbizottság megtiltotta a BKV Zrt.-nek a „saját gyártású formaruha szállítására” kiírt eljárásban a szerződéskötést – ezt a cég sajtóirodája közölte. Leszögezték: Balogh Zsolt megbízott vezérigazgató vizsgálatot rendelt el az ügyben.

Ókori tárgy került elő egy családi vitrinből