Egyetlen balatoni játékteremben sem követtek el akkora törvénysértést, amely bezáráshoz vezetett volna – közölte tegnap az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) a június végén tartott, mintegy félszáz szerencsebarlangot vizsgáló razzia tapasztalatai alapján. Az elmúlt hetekben a Balaton északi és déli partján mintegy száz ellenőr látogatta végig a játéktermeket, amelynek eredményeként a Kánikulakommandó több millió forintnyi bírságot „nyert” az ellenőrzött egységek 12 százalékában.
A leggyakoribb hibák a hiányos tájékoztatási kötelezettségből (nyitvatartási idő, nyereményigazolás) adódtak, s engedély nélküli működtetés miatt három esetben zároltak pénznyerő automatát.
Tavaly az összes játékbevétel 245,83 milliárd forint volt, ami egyenlő a hazai turizmus bevételével, s ebből a pénznyerő ágazat valamivel több mint kilencvenmilliárd forintot zsebelt be. Schreiber István, a Magyar Szerencsejáték Szövetség elnöke az ellenőrzést követően az MTI-nek elmondta: a szolgáltatásban és kereskedelemben gyakran a nyolcvan százalékot is kiteszi a feltárt hiányosságok aránya. A szerencsejáték ágazatban viszont ez az arány 14 százalék, ami az elnök szerint jól szemlélteti a magyarországi játéktermek fegyelmezett működését. – A magyar szerencsejáték-szervezők tavaly negyvenmilliárd forint játékadót fizettek be az államkasszába, csakúgy, mint egy évvel korábban. Azok a híradások, amelyek felnagyítva „bulvárosítják” az ellenőrzések során talált hibákat, esetenként a visszaéléseket, félrevezetik a közvéleményt, s veszélybe sodorják az ágazat működését – állítja Schreiber István. Az elnök szerint az időnkénti negatív felhangok mögött a legtöbbször privatizációs törekvések bújnak meg. Ennek kapcsán megjegyezte: kárt okozna a magyar „szerencsejáték szektor” külföldi kézbe kerülése, ez ugyanis jelentős bevételtől fosztaná meg az országot, így az államkasszát is.
Bánki Erik a jövő évi költségvetésről: A kormány céljai világosak - videó