A korábban huszonhárom áruházat működtető Interfruct Kft. tegnap bejelentette: a jelenlegi gazdasági viszonyok miatt nem sikerült talpra állítani a jó ideje bukdácsoló hálózatot, emiatt csoportos létszámleépítésre kényszerülnek. Hétszáz ember kereshet hamarosan új munkahelyet a tizennyolc éve alapított, néhány hónapja ciprusi kézben lévő, úgynevezett cash&carry (magyarul „vedd és vidd”) üzleteket működtető társaságnál.
A tulajdonos Calslane Holdings Limited tegnapi közleménye szerint három hónapja még azt tervezték, hogy az eredetileg huszonhárom egységből álló, főként kereskedőket, vendéglátókat, szállodákat kiszolgáló láncot 10–13 üzletből álló hálózatra szűkítik le, így mentve meg a nagy múltú céget. Mivel mostanra a befektetésben partnerként számba jövő cég visszalépett a közös átalakítás tervétől, már nem menthető meg a társaság. Piaci pletykák szerint egyébként a Lidl diszkontokat üzemeltető német tulajdonos volt az, amelyik eddig fantáziát látott az Interfructban, ám vélhetően a mélyrepülésben lévő hazai kiskereskedelmi mutatók tántorították el az üzlettől.
A Figyelő internetes gazdasági portál szerint az Interfruct jóval több mint hétszázmillió forint lejárt beszállítói tartozást sem tud rendezni. Az is előfordulhat, hogy szeptemberben már felszámolási eljárás alá vonják a céget, ha addig nem sikerül rendezni a fizetési nehézségeket. A láncot egyébként május végén adta el korábbi tulajdonosa, a Balaton újjáépítését végző SCD csoport, portfóliótisztítás miatt. Az elmúlt időszakban azonban nemcsak az Interfruct jelentett be tömeges elbocsátást, hanem a Malév, a Richter Gedeon Nyrt. és a Hungerit Zrt. is.
Ukránbarát és bevándorláspárti paktumot kötött az Európai Néppárt és a baloldal – Magyar Péter és a Tisza Párt is jóváhagyta a megállapodást