Sporttörténelmi diadalt aratott szombaton az élvonalban idén először szereplő Kecskeméti TE labdarúgócsapata: 2-1-re győzött a Fehérvár otthonában, és ezzel az első NB I-es győzelmét könyvelhette el. A kecskemétiek úgy nyertek Székesfehérváron, hogy egyik légiósukat, a kameruni Yannickot a 66. percben dulakodás miatt kiállította a játékvezető. A játékos a 60. percben állt be csereként, így hat percet töltött a pályán… A házigazda 0-2 után még a 64. percben szépített, vagyis a létszámfölényével nem tudott semmit sem kezdeni.
„Kidolgoztunk egy olyan taktikát, ami ma teljes mértékben bejött. Leszűkítettük a területet, Dvérit pedig sikerült kikapcsolnunk. Tudtuk, hogy rajta sok múlik a Fehérvár játékában. Okosan játszottunk, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy az első gólnál kicsit szerencsénk is volt” – nyilatkozta Tomiszlav Szivics, a Kecskemét edzője. (Menyhárt lövése Sebők kapus lábai között csorgott be a hálóba – a szerk.)
AZ NB II 2. fordulójában. Keleti cs.: Tököl–Vác 3-8, Békéscsaba– Jászberény 4-3, Baktalórántháza– Kazincbarcika 2-1, Szolnok– BKV Előre 1-1, DVSC-DEAC–MTK II
1-4, Makó–Cegléd 0-1, Bőcs–Ferencváros 2-1, Vecsés–ESMTK 1-1. Nyugati cs.: Százhalombatta–ZTE II 0-0, PMFC–Kozármisleny 2-0, Felcsút– Győr II. 3-0, Dunaújváros–Integrál-DAC 0-3, Tatabánya– Gyirmót 0-2, Ajka–Pápa 3-0, Kaposvölgye–Baja 3-1, Barcs–Budaörs 2-2.