Volt püspök Paraguay élén
Asunción. A paraguayi fővárosban hatalmas tömeg előtt és számos államelnök jelenlétében iktatták be elnöki hivatalába az 57 éves Fernando Lugo volt püspököt, miután április 20-án megnyerte a választásokat. Meglepetés, hogy Joseph Sitglitz, a neoliberalizmust elutasító közgazdász, a 2001-es év közgazdasági Nobel-díjasa ingyen vállalta a gazdasági tanácsadói tisztet a dél-amerikai ország súlyos gazdasági helyzetére tekintettel. (S. T.)
Cseh korrupció
Prága. Harmincöt személy ellen indítottak bűnvádi eljárást a cseh hatóságok a védelmi minisztériumban két évvel ezelőtt felfedezett korrupciós ügyekben – közölte Barnabás Liska, az illetékes államügyész. Konkrét személyeket nem nevezett meg, de elmondta, hogy a tárca volt hivatalnokairól és vállalkozókról van szó. A cseh sajtóban „hivatalnoki-vállalkozói maffiának” minősített csoport 2004 és 2006 között manipulált a minisztérium építkezési projektjeivel. A hivatalnokok bebiztosították, hogy az állami megrendeléseket a velük kapcsolatban lévő cégek kapják, amelyek azután a projekt értékének 15-20 százalékát visszaszolgáltatták. (MTI)
Japán részvét
Tokió. Lelkiismeret-furdalásának adott hangot Fukuda Jaszuo japán kormányfő az országa által a második világháború idején a szomszédos államoknak okozott szenvedések miatt a világháborús japán fegyver-letétel emléknapján. (MTI)
Felsült a biogazdálkodással Magyar Péter gazdákat alázó szakértője
