Vádemelés a meggyilkolt diák ügyében

Hírösszefoglaló
2008. 08. 23. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lezárult a nyomozás, vádemelési javaslatot tett a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság a Kaposváron meggyilkolt fiú ügyében. A vád – mint ahogy azt napokkal ezelőtt már jelezték a hatóságok – előre kitervelten, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntette. Az ügyet a Baranya megyei nyomozó ügyészség veszi át – közölte tegnap Fellegi Norbert, a nyomozás vezetője.
Ismeretes, a Kaposváron tanuló 17 éves gimnazistát május közepén gyilkolta meg két osztálytársa. A történelemért rajongó fiút kicsalták egy tóhoz azzal az ürüggyel, hogy megmutatják az ott talált II. világháborús fegyvert. A tóparton azonban botokkal és kövekkel 14-szer fejbe verték, miután pedig áldozatuk elájult, a vízbe dobták. A két fiú továbbra is azt állítja, azért ölték meg társukat, mert megromlott közöttük a kapcsolat. Heteken keresztül tervelték a gyilkosságot, egymás között e-mailben egyeztettek a részletekről. A Hírszerző.hu úgy tudja, megbeszélték, hogy vésőt, köveket és botokat használnak majd. A nyomozás kiderítette, hogy egy sírt is ástak, amibe bele akarták tenni a holttestet, de túl kicsi lett, ezért elvetették az ötletet. Ezért dobták a 17 éves fiút a vízbe: halálát nem a bántalmazás, hanem fulladás okozta. Mint megírtuk, a gyanúsítottak teljes beismerő vallomást tettek. Idegorvos is vizsgálta őket, és azt állapította meg, hogy beszámíthatók. Mivel fiatalkorúak, legfeljebb 15 év börtönt kaphatnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.