Az elmúlt hetek sorozatos légi balesetei után kedden a montreali Pierre-Eliott Trudeau nemzetközi repülőtéren kifutott a pályáról, majd keresztbe fordulva megállt az Air France francia légitársaság egyik leszálló gépe – jelentette be Stephanie Lepage, a repülőtér szóvivője. A Párizsból érkező Boeing 747-es az első adatok szerint nem rongálódott meg – közölte az AP. Két évvel ezelőtt a torontói Pearson repülőtéren a vízmosásba csúszott és kigyulladt az Air France egy másik gépe, amelyen 309 ember tartózkodott. Mindenki épségben megúszta a balesetet.
Az egy héttel ezelőtt Madridban szerencsétlenül járt MC Donnell Douglas MD 82-es elhunyt utasainak azonosítása még tart, a 154 ember halálát és tizennyolc sérülését okozó katasztrófa megpecsételni látszik az amúgy is nehéz anyagi helyzetben lévő spanyol légitársaság, a Spanair sorsát. Mint megírtuk, a cég a baleset előtt néhány órával hozta nyilvánosságra, hogy megválik dolgozói egyharmadától. Azt még vizsgálják, hogy a bejelentés hozzájárult-e a szerencsétlenség bekövetkeztéhez. A baleset körülményei még mindig nagyon zavarosak, az El Pais szerint egy héttel később kezdték volna a gép kötelező és igen részletes tesztelését. Az eddigi adatok arra utalnak, hogy a légitársaság nem vétett a repülésbiztonság előírásai ellen.
A Spanairnél az utóbbi időben az üzemanyagárak drasztikus emelkedése mellett csökkent az utasok száma, mostanra 300 millió euróra teszik a társaság veszteségét.
Továbbra sincs hír arról, mi okozhatta a madridi után néhány nappal történt kirgizisztáni légi katasztrófát, amelyben 65 ember vesztette életét.
Chilében kerültek elő Keanu Reeves ellopott luxusórái
