Kétszer is előállította a napokban a rendőrség a Traubi üdítőital védjegyének bitorlása miatt elhíresült Salamon Berkowitz fiát, Moses Berkowitzot – értesült lapunk. Az amerikai állampolgárságú férfit azok után bilincselték meg, és vitték be a szombathelyi rendőrkapitányságra, hogy jogsértő módon autójával behatolt egy üdítőitalok forgalmazásával foglalkozó cég szombathelyi telephelyére, és onnan sem a tulajdonos, sem a rendőrség felszólítására nem volt hajlandó távozni. Az első előállítás után információink szerint pár órán belül elengedték Moses Berkowitzot, azonban a második alkalommal már közel fél napot a kapitányságon töltött a hírhedt védjegybitorló fia. A rendőrség mára ígért tájékoztatást az ügyben.
Az ominózus szombathelyi telephelyre nem most vetett először szemet a Berkowitz família. Az ingatlan néhány hónappal ezelőttig az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank érdekeltségébe tartozó Nemzeti Ingatlanfejlesztő és Lakásberuházó Zrt.-é volt. Salamon Berkowitz cége 1998 és 2005 között érvényes szerződés nélkül bitorolta a telephelyet, bérleti díjat nem fizetett, ezzel több száz milliós kárt okozva – közvetve – az államnak. Az egyik Berkowitz-cég itt évekig Traubi címkével ellátott üdítőket gyártott, holott ahhoz nem lett volna joguk. A védjegybitorlást a bíróság jogerősen is megállapította, ráadásul a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) egy hónappal ezelőtt vádemelési javaslattal zárta le a Salamon Berkowitz és egyik üzlettársa ellen ugyancsak védjegybitorlás miatt indult eljárást. A három évig tartó nyomozás megállapította: a Berkowitz-féle Traubi Hungária Zrt. 2001 és 2007 között 3,8 millió olyan üdítőitalt állított elő, amelynek címkéje, illetve magának a palacknak a megjelenése sértette az eredeti termék védjegyeit. Ezzel becslések szerint tíz-húsz millió forintos kárt okoztak a védjegy tulajdonosának, az osztrák Warimpex AG-nek és a védjegy jogos használójának, a debreceni Ráthonyi Kft.-nek.
Gulyás Ildikó, a Veszprém Megyei Főügyészség szóvivője elmondta: várhatóan két héten belül döntenek arról, vádat emelnek, további nyomozást rendelnek el vagy lezárják a büntetőeljárást.
Az Amerikából hazánkba települt, a magyarországi ortodox zsidó közélet alakjaként is számon tartott Salamon Berkowitz gyakran nevet változtató vagy kámforrá váló cégei sok tíz millió forintos köz- és magántartozást halmoztak fel az évek során.
Napi balfék: Bud Spencer tanácsai a diszkójampinak